Jest gorzej niż wiosną. Rekord zakażeń koronawirusem we Włoszech

179

Epidemia koronawirusa we Włoszech nie daje o sobie zapomnieć. W sobotę odnotowano dzienny rekord niespełna 11 tysięcy zakażeń. Sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli.

Jest gorzej niż wiosną. Rekord zakażeń koronawirusem we Włoszech
Zdjęcie poglądowe (PAP, EPA, JESSICA PASQUALON)

Koronawirus szaleje na terenie całej Europy. Oprócz Polski inne kraje również odnotowują dobowe rekordy zakażeń. Jednym z nich są Włochy. To właśnie tam sytuacja na przełomie marca i kwietnia była krytyczna. Liczba zakażeń i zgonów była drastycznie wysoka. Włosi przyznawali, że nie dają sobie rady z zarazą.

Sytuacja we Włoszech znowu robi się poważna. Od 12 października liczba dziennych zakażeń rośnie, ustanawiając kolejne rekordy. W sobotę odnotowano rekord aż 10 925 zakażeń w ciągu 24 godzin. Jedynym pocieszającym faktem jest to, że liczba zgonów jest bardzo daleka od rekordowej. 17 października przez koronawirusa zmarło 47 osób, podczas gdy 12 marca rekordowa liczba wyniosła 919 zmarłych.

Włochy były jednym z pierwszych krajów Europy, do których dotarła pandemia. Pierwszy przypadek odnotowano tam niespełna osiem miesięcy temu, 23 lutego. Od początku pandemii koronawirusem we Włoszech zakaziło się 403 tysiące osób. Niespełna 37 tysięcy z nich zmarło.

Zobacz także: Szkoły podstawowe do zamknięcia? Dyrektorzy domagają się zmian systemowych
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić