o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Policja żartuje z osób, które nie wierzą w pandemię koronawirusa

124
Podziel się

Na stronie Polskiej Policji na Facebooku pojawiła się żartobliwa grafika. Jej autor postanowił obśmiać najpopularniejsze teorie spiskowe na temat pandemii COVID-19. Zrobił to, przywołując jedno z najbardziej znanych wydarzeń w historii – zatonięcie Titanica.

Policja żartuje z osób, które nie wierzą w pandemię koronawirusa
Policja zażartowała z osób, które kwestionują istnienie koronawirusa (Getty Images, SOPA Images , Contributor)
bDgASFNh

Autor opatrzył grafikę przestawiającą zatonięcie Titanica podpisem: "Gdyby Titanic zatonął dzisiaj". Następnie umieścił na niej dymki, w których zawarł fikcyjne wypowiedzi pasażerów. Każde zdanie odnosiło się do najczęściej wymienianych argumentów "antycovidowców".

Nie znam nikogo, kto by utonął.
Nakaz noszenia kamizelek ratunkowych to łamanie moich praw.
bDgASFNj
Proszę mi pokazać podstawę prawną, że muszę się ewakuować – to tylko niektóre wypowiedzi, które przytoczył autor grafiki.

Polska Policja żartuje z "antycovidowców"

Osoba prowadząca stronę Polskiej Policji na Facebooku zażartowała, że prawdopodobnie tak wyglądałoby zatonięcie Titanica, gdyby katastrofa wydarzyła się współcześnie. Zaapelowała także do mieszkańców Polski, aby pamiętali o solidarności społecznej oraz zachowywali zdrowy rozsądek.

bDgASFNp
Niewykluczone, że dzisiaj tak właśnie by było. Trzeba zapytać Jacka Dawsona. Chociaż obawiamy się, że te "prawa" nie zdołałyby go uratować. Pamiętaj o solidarności społecznej i zdrowym rozsądku – czytamy na stronie Polskiej Policji na Facebooku.

Pomysł autora grafika spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem wielu internautów. Jednak nie wszyscy zgodzili się ze stanowiskiem Polskiej Policji – wśród komentatorów pojawiło się także wielu "antycovidowców", którzy poddawali istnienie pandemii COVID-19 w wątpliwość.

bDgASFNq
Titanic utonął naprawdę, a ta cała pandemia to tak na niby jest, żeby bogaci mieli ubaw i zarobek, a zwykli ludzie są zastraszani.
Właśnie, "zdrowy rozsądek" – słowo klucz. Proszę o tym pamiętać.
W samo sedno.
bDgASFNr
Osoba prowadząca tę stronę zasługuje na podwyżkę – komentowali grafikę użytkownicy Facebooka.

Zobacz też: Przedstawiciele branży fitness planują protest! "Czy nam coś innego zostało? My nie mamy wyjścia"

bDgASFNK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(124)
głupota
2 tyg. temu
bardzo głupi żart z Titanica, może taki sam narysują z obozem koncentracyjnym, tam też bardzo dużo ludzi zginęło
abc
2 tyg. temu
Zacytuję Łukaszenkę - dzisiaj kasy nie zarabia się na zbrojeniach tylko na Covidzie
para lizator
2 tyg. temu
kiedy grafika ze Stachowiakiem?
bDgASFNL
Hmm
2 tyg. temu
Policjanci tez nie wierza w ta scieme, nakladaja mandaty bo musza, taka ich robota.
Polak
2 tyg. temu
Stachowiakowi nie było do śmiechu jak go katowaliście i kto tu mówi o zdrowym rozsądku ?
Najnowsze komentarze (124)
realantycovid
6 dni temu
Trafny mem. Uderza w PROcovidowców. Antycovidowcy nie wątpią w istnienie zarazy i próbują minimalizować ryzyko jej roznoszenie. Wszyscy ci antymaseczkowcy i wyznawcy teorii spiskowych egoiści ignorujący wolność i prawo do życia i zdrowia normalnych ludzi są PROcovidowacami a nie antycovidowcami.
Oczywiście
1 tyg. temu
że zdrowy rozsądek na Titanicu byłby stokroć bardziej pożadany niż chaos i panika. (Media takie jak o2 oczywiście beda mialy inne zdanie -im wiecej strachu i paniki to lepiej. ) .. I tak, oczywiście że NAKAZENIE kamizelki ratunkowej to łamanie moich praw, wolności decydowania o sobie i swoim życiu. Wyśmiewanie tak oczywistej rzeczy tylko dobitnie pokazuje mentalność policji i miałkość intelektualną. Bohaterska policja pandemiczna na straży solidarności społecznej. Bezczelność i hipokryzja większa od góry lodowej. Śmiech na sali. Policja, która ma stac na strazy prawa i konstytucji jawnie wysmiewa sie z ludzi broniących prawa i konstytucji i to jeszcze z poklaskiem gawiedzi. Ręce opadają
propozycja
1 tyg. temu
Proponuje zeby wszystkich "anty" jak zachoruja nie przyjmowac do szpitali.
2222
1 tyg. temu
Niektórzy będą uparcie twierdzić że wirusa nie ma, pokąd wirus ich samych nie dosięgnie. Bezpieczniej, jednak, jest się uczyć na cudzych błędach niż na własnych.
Akm
1 tyg. temu
Mam nadzieję że to wydziczenie jakiegoś pojedynczego tzw.policjanta,bo bezkres głupoty tego wpisu nie da się opisać słowami i nie chciałbym aby ktoś podpisywał się za wszystkich policjantów bo i w tej formacji są porządni ludzie,nie ma antycovidowcow,są poprostu ludzie którzy widzą że sprawa jest przesadnie rozkręcona i robi się nieźle geszefty pod płaczykiem covidu,na skalę światową, manipulacja statystykami,spirala strachu w mediach już większa nie będzie, korona wirusy nas otaczają są znami od początku istnienia świata,są to wirusy grypy wywołujące infekcje dróg oddechowych,nie ma możliwości ich uniknąć ,co więcej przesadne sterylne życie może mieć katastrofalne skutki dla naszego układu odpornościowego zachęcam do myślenia pozdrawiam
fen
1 tyg. temu
co z tego ze jest wirus?ludzie smierc macie zakodowana w genach. selekcja naturalna.swiat jest przeludniony
Haha
1 tyg. temu
Policja trafnie pokazała płaskoziemców.
jethHT5
1 tyg. temu
Błyskotliwie.
bDgASFND
Jarek
1 tyg. temu
Policjanci żartują sobie z łamania przez siebie prawa. Brawo. Jeśli rząd postąpiłby zgodnie z prawem to mógł ograniczyć wolność obywatelską poprzez wprowadzenie stanu wyjątkowego. Ale po co skoro oni mogą łamać prawo a nadmuchaniem emocji mogą to głupio usprawiedliwiać. Po co skoro sam prezydent uniewinnił Kamińskiego zanim zapadł prawomocny wyrok, czyli niezgodnie z konstytucją. Najpierw nie oni sami zaczną przestrzegać prawo a później wymagają tego od obywateli. Przyklad: przekręty maseczkowe, respiratorowe, milionowe dotacje dla brata i żony, opuszczanie kwarantanny z koronowirusem i co, ten pan siedzi już czy jeszcze nie?
robertWWA
2 tyg. temu
A ja mam gdzieś milicję i antycovidowcow. Mam w d was wszystkich. Dla mnie możecie sobie zdychać. Ten naród i tak nie ma żadnej przyszłości.
!!!
2 tyg. temu
Doskonałe!
Myślący
2 tyg. temu
Pandemia Hiszpanki a pandemia (celowo z małej) covid19. Wnioski nasuwają się same.
Realista
2 tyg. temu
Bzdura, nic więcej.
...
2 tyg. temu
Panowie i panie z policji i wojska sami powinni zacząć stosować się zaleceń i nosić maseczki, w tym jak jadą razem autem bo chyba rodziną nie są?.. I że maseczkę ma się trzymać na nosie a nie pod nosem zarówno na zewnątrz, jak i w aucie. Wtedy się pomądrzymy i porozmawiamy, jak równy z równym... ;)
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić