Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
NB
|

Koronawirus w Polsce. Raport Ministerstwa Zdrowia z 15 maja

22
Podziel się

15 maja Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport dotyczący epidemii koronawirusa w Polsce. Resort poinformował o kolejnych zakażeniach oraz ofiarach śmiertelnych COVID-19.

Koronawirus w Polsce. Raport Ministerstwa Zdrowia z 15 maja
Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane (Getty Images)
bEUSfYol

W sobotę 15 maja potwierdzono 2896 przypadków koronawirusa. Nowe zakażenia odnotowano na terenie województw: mazowieckiego (381), śląskiego (321), wielkopolskiego (296), dolnośląskiego (288), łódzkiego (242), małopolskiego (238), pomorskiego (191), lubelskiego (161), kujawsko-pomorskiego (144), zachodniopomorskiego (127), opolskiego (117), świętokrzyskiego (98), lubuskiego (85), warmińsko-mazurskiego (73), podlaskiego (70), podkarpackiego (38).

26 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną - informuje Ministerstwo Zdrowia.
bEUSfYon

Resort poinformował także o 298 kolejnych ofiarach śmiertelnych. Z powodu COVID-19 zmarło 100 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 198 osób.

Koronawirus w Polsce. Najnowsze statystyki

Od początku epidemii koronawirusa w Polsce potwierdzono łącznie 2 851 911 przypadków koronawirusa i 71 609 zgonów. 2 595 635 osób wyzdrowiało.

bEUSfYot

Kwarantanną objętych jest obecnie 115 750 osób. Pacjenci z COVID-19 zajmują 12 421 spośród 32 424 łóżek i 1 627 spośród 3 495 respiratorów.

Zobacz także: "My z covidowego". Niezwykły projekt z Kędzierzyna-Koźla

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUSfYoO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(22)
...
7 miesięcy temu
Nie ma żadnego koronawirusa; plandemia to ściema.
byływyborcapi...
7 miesięcy temu
plandemia im sie opłaca !!!!!!
Pani Frau
7 miesięcy temu
Badania inteligencji przeprowadzone na Uniwersytecie w Bolonii pokazały, że osoby niezaszczepione mają tam IQ średnio o 11 niższe. Myślicie, że w Polsce jest większa ta różnica? Patrząc po wpisach wygląda, że pewnie tak 🤔
bEUSfYoP
pawel
7 miesięcy temu
no i co że nie ma pieniędzy na dezynfekcje, za to są na ... konkordat
Aleksandra
7 miesięcy temu
Pandemia pandemią, koronawirus ma się nieżle, ale to chyba wielka hucpa. Moja ciocia z Dąbrowy Górniczej jest zbulwersowana faktem, że jedna z tamtejszych spółdzielni mieszkaniowych ogłosiła remont - wymianę rur kanalizacyjnych i wodnych w mieszkaniach w kilkupiętrowym bloku, gdzie mieszka. Nie wiadomo, co na to sanepid, bo skontaktować się z nimi to tak, jak trafić szóstkę w totka. Taka wymiana to wg tych, co to przeżyli, to parę tygodni bez dostępu do wody i toalety, co w czasie, gdy trzeba bardzo dbać o higienę jest niemożliwe przy takim remoncie. Na sąsiadów też nie można liczyć, bo każdy woli dbać o siebie. Poradźcie, kochani, co robić w takiej sytuacji?
eee...
7 miesięcy temu
Tak sobie pomyślałem... Podstawą odmowy przyjęcia „szczepionki” może być to, że w UE i w USA zostały one dopuszczone warunkowo jako terapia eksperymentalna. Rząd bez przerwy mówi o dobrowolności „szczepień”. Zatem gdyby mogli zastosować przymus już by to zrobili. Dlatego próbują zmusić do „szczepień” przy pomocy wytworzenia atmosfery, że nie”szczepieni” są zagrożeniem dla innych w tym „szczepionych”. No to po co się „zaszczepieni” „szczepili”?
franek
7 miesięcy temu
Skończcie już z tą ściemą!!!
10%
7 miesięcy temu
Taki jest teraz odsetek zgonów od ilości zachorowań i tzw. chorób współistniejących pobudzanych szczepionkami, czego wcześniej przed akcją szczepień nie było. Z drugiej strony o czym nikt nie mówi, wymieranie najsłabszej części populacji sprzyja wprowadzaniu "nowego ładu, wg. zasady baba z wozu koniowi lżej. Jeżeli dalej tak będzie to Kaczyński będzie musiał czołgiem jeździć do kościoła i na cmentarz.
Obywatel
7 miesięcy temu
Sezon grypowy się skończył to i mniej "zakażeń". Dziwna ta pandemia atakuje tylko w sezonie chorobowym.
bike
7 miesięcy temu
To są dane z piątku, a nie po weekendzie. Zobaczymy w środku tygodnia, w czwartek lub piątek, albo po 2 tygodniach, jak się rozwiną ogniska Covida-19 ze wszystkich ogródków piwnych i restauracji
eee...
7 miesięcy temu
No tak... Miałem pytanie jakby był przymus "szczepień", to która "szczepionka" jest najbezpieczniejsza? Odp.: niewyprodukowana.
Gościnnie
7 miesięcy temu
Drodzy moi państwo , wobec tego iż nastał dzień bez maseczek i jesteście uradowani tym faktem czas uchylić wam rąbek wiedzy na temat tego co się dzieje iż po takim długim czasie to wiele się puka w głowę a inny nawet wstrzykuje więc pozwolę sobie kurtynę odsłonić delikatnie abyście mogli być świadom tego co pięknego dzieje się na waszych oczach :) całe to show lub jak inni piszą że depopulacja ludzi to wielki eksperyment który miał na zasadzie pokazać skuteczność obrony wobec grypy a jak każdy wie że spora jest umieralność na to i spoglądając na obecny czas , uznajmy że jest rewelacja a delikatnie odczuwamy że możemy pokonać to.. dla tych co się szczepią to oczywiście roztwór który jedynie daje wam coś do odczucia abyscie mogli sadzisc że macie ta piękna tarcze.. pozdrawiam was moi kochani i cieszcie się cudownymi dniami :) nie bójcie się bo i w złym to leży cudowne piękno.
GOŚĆ
7 miesięcy temu
Ostatnio musiałem zrobić dopplera kończyn dolnych termin wrzesień 2022, a prywatnie z wizytą 270 zł. od ręki pan doktor wyszedł po mnie do rejestracji i tak przyjmuje w pięciu gabinetach gdzie nie ma pandemii czy tym podobnych zarazków, więc owszem niech zarobi w państwowej służbie zdrowia tylko niech mnie tam traktuje jak w prywatnym gabinecie.
bEUSfYoH
NibyCOVID
7 miesięcy temu
Nie wiedzieli jak rozpętać III wojnę światową to ją w ten sposób rozpętali zastraszając nas grypą sezonową którą zastąpili propagandą zwaną COVID i tak ten fikcyjny cyrk trwa od ponad już roku 😂😂😂🤣🤣🤣🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić