Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Sonia Stępień
|

Łamanie obostrzeń na uczelni o. Rydzyka. Policja wszczęła postępowanie

541
Podziel się

W ubiegłym miesiącu o2.pl nagłośniło sprawę rażącego łamania zasad sanitarnych na uczelni o. Rydzyka i w przynależącym do niej akademiku. Po naszych publikacjach posłowie Lewicy podjęli interwencję poselską i powiadomili toruńską komendę o możliwości popełnienia przestępstwa. Jak udało nam się dowiedzieć, policja podjęła już kroki w tej sprawie.

Łamanie obostrzeń na uczelni o. Rydzyka. Policja wszczęła postępowanie
Łamanie obostrzeń na uczelni o. Rydzyka. Policja wszczęła postępowanie (PAP, Tytus Żmijewski)
bETqvzCJ

15 kwietnia donosiliśmy o łamaniu przepisów przeciwepidemicznych w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz w przynależącym do niej hotelu akademickim. Jeden ze studentów szkoły postanowił nagłośnić sprawę. W rozmowie z portalem o2.pl opowiada o wielokrotnym łamaniu zasad sanitarnych na uczelni oraz w akademikach. Prawdopodobnie w akademiku chłopak zaraził się koronawirusem.

W tzw. hotelu akademickim szkoły Rydzyka organizowane były również imprezy i  zabawy taneczne. Według doniesień studenta ostatnia z nich miała miejsce w tzw. śledzika. Na zdjęciach z wydarzenia widać jak studenci bez maseczek trzymają się za ręce, tańczą i bawią się w parach, nie przestrzegając żadnego reżimu sanitarnego. Podobna impreza miała odbyć się z okazji Bożego Narodzenia.

Po naszych publikacjach posłowie Lewicy Maciej Kopiec oraz Beata Maciejewska podjęli interwencję poselską, której adresatem był insp. mgr Maciej Lewandowski, Komendant Miejskiej Policji w Toruniu. Oprócz tego wysłali też zawiadomienie o "możliwości rażącego złamania zasad sanitarnych" na Komendę Miejską Policji w Toruniu.

bETqvzCL

Łamanie obostrzeń na uczelni Rydzyka. Policja wszczęła postępowanie

Dowiedzieliśmy się, że 27 kwietnia autorzy interwencji otrzymali odpowiedź od Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu. Okazuje się, że Wydział Dochodzeniowo-Śledczy KMP w Toruniu wdrożył w tej sprawie postępowanie sprawdzające, które jest obecnie w toku – poinformowano w piśmie.

Działanie policji ma na celu ustalenie, czy w WSKSiM doszło do popełnienia przestępstwa z art. 165 1 pkt 1 KK, czyli:

bETqvzCR
Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wiel­kich rozmiarach: powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej albo zarazy zwierzęcej lub roślinnej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu prowadzi czynności w celu sprawdzenia i zweryfikowania informacji zawartych w zawiadomieniu – poinformowała nas podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowa KMP w Toruniu.

Dodatkowo Komenda Miejska Policji w Rybniku na prośbę Komendy Miejskiej Policji w Toruniu wezwała posła Macieja Kopca do złożenia zeznań w tej sprawie – powiedziała Justyna Gabzdyl, dyrektorka biura poselskiego posła Macieja Kopca.

bETqvzCS

KMP w Toruniu: "Nie było zgłoszeń o łamaniu obostrzeń"

Komendant, odpowiadając na interwencję poselską, poinformował dodatkowo, że funkcjonariusze KMP w Toruniu w okresie od początku obowiązywania obostrzeń do 20 kwietnia 2021 nie podejmowali żadnych interwencji na terenie WSKSiM, "albowiem w cytowanym okresie na terenie wymienionej uczelni nie odnotowano zgłoszeń o łamaniu obostrzeń wprowadzonych przez rząd".

Z odpowiedzi komendanta wynika ponadto, że organy policji nie są uprawnione do nakładania kar pieniężnych w kwestiach objętych ustawą o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi "i KMP w Toruniu takich kar nie nakładał na władze WSKSiM w Toruniu".

bETqvzCT
Jedynie w razie stwierdzenia popełnienia wykroczenia funkcjonariusz policji może wdrożyć postępowanie mandatowe i nałożyć na sprawcę wykroczenia grzywnę w formie mandatu karnego, przy czym w stosunku do władz wskazywanej uczelni takiego postępowania nie wdrażano –dowiadujemy się z pisma KMP w Toruniu.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETqvzDm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(541)
oko
7 miesięcy temu
To już starowina, plamy starcze i główka też
Boruta
7 miesięcy temu
Tedi jest opętany chciwością. Piekło na niego czeka. Na pewno.
Myśliciel
7 miesięcy temu
Rydzyk to hedonista. Ile cm ma w obwodzie pasa? 100 cm? 120cm? 150 cm? Jeszcze więcej?...
bETqvzDn
Haha
7 miesięcy temu
Życie jest poto żeby pożyć. Rydzyk o tym wie a wy dalej noście maski i szczepicie się tym dopuszczonym warunkowo syfem . Chwała Rydzykowi taki to pożyje a życie ma każdy jedno
NIP
7 miesięcy temu
Takie to proste.Brak maseczek na ulicy to grzywna,brak maseczek w okolicach tego indywidum i zakłamanego typka to odpuszczamy? Chłopaki,może w końcu otrząśniecie się od tych głupot i presji?
Piotr
7 miesięcy temu
Tyle osób zaangażowanych w to wyjaśnianie a i tak z tego nic nie będzie , bo to znowu Rydzyk , szkoda tylko czasu i pracy tych ludzi.
👽👽👽👽
7 miesięcy temu
Resident alien rządzi
Lech
7 miesięcy temu
Ten typ ma zapewne na każdego coś i dlatego funkcjonuje. Proste!
ludzie,
7 miesięcy temu
my tu dobro czynimy / Bóg zawłaszczony -jest NASZ ! Płaćcie na wasze zbawienie !
to zawłaszcza...
7 miesięcy temu
Boga -coś obrzydliwego
Hania
7 miesięcy temu
Kościół katolicki powinien być jak najszybciej zdelegalizowany, jako organizacja szkodliwa społecznie, siejąca antynaukowy bełkot, ksenofobię, homofobię oraz elementy ideologii faszystowskiej.
J23
7 miesięcy temu
Widać przerobili biblię o nieprawości,po latach wrócili do spłakanego ojca.to tak jest z narkotykami podobni jak z seksem jak raz spróbuje ,tak do końca
J23
7 miesięcy temu
Dobrze że trzymali się tylko za ręce inaczej byłaby sprawa o molestowanie,publicznego seksizmu na oczach zgrzybiałych lewicowców. To się podoba kiedy jeszcze można,jak lider którego Łódź nie chciała ?.
bETqvzDf
Bóg zapłać
7 miesięcy temu
PRZECIEŻ ONI W JEDNEI POSŁUDZE PRRACUJA I CI ROZGRZESZAJA I ON RÓWNIEŻ
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić