o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Sonia Stępień
|

Łamanie obostrzeń na uczelni o. Rydzyka. Policja wszczęła postępowanie

541
Podziel się

W ubiegłym miesiącu o2.pl nagłośniło sprawę rażącego łamania zasad sanitarnych na uczelni o. Rydzyka i w przynależącym do niej akademiku. Po naszych publikacjach posłowie Lewicy podjęli interwencję poselską i powiadomili toruńską komendę o możliwości popełnienia przestępstwa. Jak udało nam się dowiedzieć, policja podjęła już kroki w tej sprawie.

Łamanie obostrzeń na uczelni o. Rydzyka. Policja wszczęła postępowanie
Łamanie obostrzeń na uczelni o. Rydzyka. Policja wszczęła postępowanie (PAP, Tytus Żmijewski)
bEhSacMR

15 kwietnia donosiliśmy o łamaniu przepisów przeciwepidemicznych w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz w przynależącym do niej hotelu akademickim. Jeden ze studentów szkoły postanowił nagłośnić sprawę. W rozmowie z portalem o2.pl opowiada o wielokrotnym łamaniu zasad sanitarnych na uczelni oraz w akademikach. Prawdopodobnie w akademiku chłopak zaraził się koronawirusem.

W tzw. hotelu akademickim szkoły Rydzyka organizowane były również imprezy i  zabawy taneczne. Według doniesień studenta ostatnia z nich miała miejsce w tzw. śledzika. Na zdjęciach z wydarzenia widać jak studenci bez maseczek trzymają się za ręce, tańczą i bawią się w parach, nie przestrzegając żadnego reżimu sanitarnego. Podobna impreza miała odbyć się z okazji Bożego Narodzenia.

Po naszych publikacjach posłowie Lewicy Maciej Kopiec oraz Beata Maciejewska podjęli interwencję poselską, której adresatem był insp. mgr Maciej Lewandowski, Komendant Miejskiej Policji w Toruniu. Oprócz tego wysłali też zawiadomienie o "możliwości rażącego złamania zasad sanitarnych" na Komendę Miejską Policji w Toruniu.

bEhSacMT

Łamanie obostrzeń na uczelni Rydzyka. Policja wszczęła postępowanie

Dowiedzieliśmy się, że 27 kwietnia autorzy interwencji otrzymali odpowiedź od Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu. Okazuje się, że Wydział Dochodzeniowo-Śledczy KMP w Toruniu wdrożył w tej sprawie postępowanie sprawdzające, które jest obecnie w toku – poinformowano w piśmie.

Działanie policji ma na celu ustalenie, czy w WSKSiM doszło do popełnienia przestępstwa z art. 165 1 pkt 1 KK, czyli:

bEhSacMZ
Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wiel­kich rozmiarach: powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej albo zarazy zwierzęcej lub roślinnej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu prowadzi czynności w celu sprawdzenia i zweryfikowania informacji zawartych w zawiadomieniu – poinformowała nas podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowa KMP w Toruniu.

Dodatkowo Komenda Miejska Policji w Rybniku na prośbę Komendy Miejskiej Policji w Toruniu wezwała posła Macieja Kopca do złożenia zeznań w tej sprawie – powiedziała Justyna Gabzdyl, dyrektorka biura poselskiego posła Macieja Kopca.

bEhSacNa

KMP w Toruniu: "Nie było zgłoszeń o łamaniu obostrzeń"

Komendant, odpowiadając na interwencję poselską, poinformował dodatkowo, że funkcjonariusze KMP w Toruniu w okresie od początku obowiązywania obostrzeń do 20 kwietnia 2021 nie podejmowali żadnych interwencji na terenie WSKSiM, "albowiem w cytowanym okresie na terenie wymienionej uczelni nie odnotowano zgłoszeń o łamaniu obostrzeń wprowadzonych przez rząd".

Z odpowiedzi komendanta wynika ponadto, że organy policji nie są uprawnione do nakładania kar pieniężnych w kwestiach objętych ustawą o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi "i KMP w Toruniu takich kar nie nakładał na władze WSKSiM w Toruniu".

bEhSacNb
Jedynie w razie stwierdzenia popełnienia wykroczenia funkcjonariusz policji może wdrożyć postępowanie mandatowe i nałożyć na sprawcę wykroczenia grzywnę w formie mandatu karnego, przy czym w stosunku do władz wskazywanej uczelni takiego postępowania nie wdrażano –dowiadujemy się z pisma KMP w Toruniu.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEhSacNu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(541)
oko
miesiąc temu
To już starowina, plamy starcze i główka też
Boruta
miesiąc temu
Tedi jest opętany chciwością. Piekło na niego czeka. Na pewno.
Myśliciel
miesiąc temu
Rydzyk to hedonista. Ile cm ma w obwodzie pasa? 100 cm? 120cm? 150 cm? Jeszcze więcej?...
bEhSacNv
Haha
miesiąc temu
Życie jest poto żeby pożyć. Rydzyk o tym wie a wy dalej noście maski i szczepicie się tym dopuszczonym warunkowo syfem . Chwała Rydzykowi taki to pożyje a życie ma każdy jedno
NIP
miesiąc temu
Takie to proste.Brak maseczek na ulicy to grzywna,brak maseczek w okolicach tego indywidum i zakłamanego typka to odpuszczamy? Chłopaki,może w końcu otrząśniecie się od tych głupot i presji?
Piotr
miesiąc temu
Tyle osób zaangażowanych w to wyjaśnianie a i tak z tego nic nie będzie , bo to znowu Rydzyk , szkoda tylko czasu i pracy tych ludzi.
👽👽👽👽
miesiąc temu
Resident alien rządzi
Lech
miesiąc temu
Ten typ ma zapewne na każdego coś i dlatego funkcjonuje. Proste!
ludzie,
miesiąc temu
my tu dobro czynimy / Bóg zawłaszczony -jest NASZ ! Płaćcie na wasze zbawienie !
to zawłaszcza...
miesiąc temu
Boga -coś obrzydliwego
Hania
miesiąc temu
Kościół katolicki powinien być jak najszybciej zdelegalizowany, jako organizacja szkodliwa społecznie, siejąca antynaukowy bełkot, ksenofobię, homofobię oraz elementy ideologii faszystowskiej.
J23
miesiąc temu
Widać przerobili biblię o nieprawości,po latach wrócili do spłakanego ojca.to tak jest z narkotykami podobni jak z seksem jak raz spróbuje ,tak do końca
J23
miesiąc temu
Dobrze że trzymali się tylko za ręce inaczej byłaby sprawa o molestowanie,publicznego seksizmu na oczach zgrzybiałych lewicowców. To się podoba kiedy jeszcze można,jak lider którego Łódź nie chciała ?.
bEhSacNn
Bóg zapłać
miesiąc temu
PRZECIEŻ ONI W JEDNEI POSŁUDZE PRRACUJA I CI ROZGRZESZAJA I ON RÓWNIEŻ
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić