o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Koronawirus w Polsce. Rząd zmienia zasady waloryzacji emerytur

5
Podziel się

Rząd zamierza wprowadzić zmiany w kwestii waloryzacji emerytur. Tym samym zniknąć ma problem tzw. czerwcowych emerytur. Nowe rozwiązania pojawiły się w tarczy antykryzysowej w wersji 3.0.

Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej
Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej (PAP)
bEEsvgjV

Rząd ma dobre wiadomości dla seniorów. Nowe rozwiązania mają przynieść korzyść Polakom, będącym na emeryturze. Znalazły się w tarczy antykryzysowej w wersji 3.0.

Zniknąć ma problem "czerwcowych emerytur". Do tej pory ten, kto składał wniosek między styczniem a majem lub lipcem a grudniem, korzystał (oprócz waloryzacji rocznej) również z waloryzacji kwartalnej. Zmiana sposobu waloryzacji emerytur ma sprawić, że seniorzy będą dostawać więcej każdego miesiąca przez resztę trwania emerytury.

bEEsvgjX

Zobacz także: Ekspert o waloryzacji emerytur: "może być rekordowo wysoka"

Zmiany na rynku pracy będące konsekwencją epidemii COVID-19 mogą spowodować, że osoby, które osiągnęły wiek emerytalny i zamierzały jeszcze kontynuować aktywność zawodową, będą musiały podjąć, dużo wcześniej niż zamierzały, decyzję o przejściu na emeryturę, między innymi również w czerwcu 2020 roku" - czytamy w projekcie.

Zmiany będą sporo kosztować. Zakład Ubezpieczeń Społecznych obliczył, że w 2020 roku będzie to nieco ponad 2 mln zł, lecz w każdym kolejnym roku będzie to więcej. Po 10 latach łączna suma, która trafi do seniorów z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych wyniesie 40 mln zł.

bEEsvgkd

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEEsvgky
KOMENTARZE
(5)
dajanaja
rok temu
Czesi mają emerytury bez podatku,bezpłatne leki a to tylko chwilke przez granicę i dostaniemy swoje pieniadze a nie jakaś Łaska od kogoś zupełnie nam niepotrzebna.Nie trzeba szukac nie wiadomo gdzie.
Żołnierz
rok temu
Myślę że Polacy rozliczą Cię za te kłamstwa i okradanie Polski
Pozdrawiam
rok temu
Chodzi o miliony?,czy o miliardy?
bEEsvgkz
Polak
rok temu
Czekam tylko na dodatki typu, ale ... i dla niektórych. Jak dotąd ciągle takie mieliśmy przepisy. Dostawaliśmy wielką figę. Galopujące podwyżki emerytur były symboliczne, znikome. Galopowały wyłącznie ceny.
Kaja
rok temu
Tylko czy przy okazji nie obniża ogólnego wskaźnika przyznawania emerytur??.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić