Koronawirus w Polsce. Środowe dane są koszmarne! "III fala nabiera impetu"

114

Są powody do dużego niepokoju. Wszystko za sprawą danych, które w środę rano podał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Wynika z nich, że epidemia koronawirusa w Polsce nabiera rozpędu.

Koronawirus w Polsce. Środowe dane są koszmarne! "III fala nabiera impetu"
Na zdjęciu: Waldemar Kraska (Wikimedia Commons)

Sytuacja epidemiczna w Polsce nie ulega poprawie. Jest już pewne, że mamy do czynienia z III falą, która nabiera rozpędu.

Wyniki wskazują, że III fala nabiera impetu. Mamy dziś 15698 nowych przypadków - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w rozmowie z PR1.

W środowy poranek Kraska podał też, że zmarło 309 zakażonych osób. Przedstawiciel rządu nie ukrywa, że to "bardzo niepokojący sygnał". Jednocześnie spostrzegł, że coraz więcej osób trafia "na łóżka covidowe i pod respiratory".

Koronawirus w Polsce. Wnioski wiceministra zdrowia

Waldemar Kraska podzielił się też swoimi przemyśleniami na temat aktualnej sytuacji. Stwierdził, że Polacy "zaczęli leczyć się na koronawirusa na własną rękę". Niestety, osoby trafiające do szpitali nierzadko są w złym stanie.

Kontaktujmy się ze swoim lekarzem, korzystajmy z pulsoksymetrów, wtedy szanse na szybszy powrót do zdrowia są większe - podkreślił wiceminister zdrowia.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić