Koronawirus w Polsce. Tylko 0,03 proc. pracowników Poczty Polskiej zakażonych

4

Poczta Polska podała, że od początku trwania epidemii koronawirusa liczba zakażeń wśród pracowników wyniosła 0,03 proc.

Koronawirus w Polsce. Tylko 0,03 proc. pracowników Poczty Polskiej zakażonych
(Getty Images)

Poczta Polska podaje informacje o liczbie zakażeń koronawirusem wśród pracowników. Jak podała, w ciągu trwania epidemii jedynie 0,03 proc. pracowników Poczty Polskiej uległo zakażeniu. Przyczyną nie był jednak bezpośredni kontakt z klientami, ale kontakt z członkami rodzin pocztowców.

Poczta Polska wydała oświadczenie

W oświadczeniu, które w piątek 1 maja opublikował operator pocztowy, czytamy:

Dostarczając przesyłki adresatom, Poczta Polska przywiązuje dużą wagę do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim pracownikom i klientom. Na środki ochrony osobistej przeznaczyliśmy już 57 mln zł, a także wprowadziliśmy szereg zmian w procedurach, aby zminimalizować ryzykozakażenia.

Poczta Polska podaje w komunikacie, że wszelkie procedury związane z bezpieczeństwem są przestrzegane. "W przypadku zakażenia jednego z pracowników na kwarantannę kierowana będzie część zespołu, która miała kontakt z zakażonym, natomiast pozostali pracownicy nadal wykonywać będą swoje zadania z zachowaniem procedur bezpieczeństwa" - informuje Poczta Polska.

Przypomnijmy – 28 kwietnia do szpitala trafił zakażony koronawirusem pracownik Poczty Polskiej. Informację tę podał tvn24.pl, powołując się na słowa senatora Krzysztofa Brejzy z PO.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić