Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
oprac. Natalia Kurpiewska
|

Nauczyciele są oburzeni. Koronawirus na własną odpowiedzialność

19
Podziel się

Absurd i chaos w szkołach. Pojawiają się skargi dotyczące niezgodnych z prawem sytuacji. Dyrektorzy chcą, by nauczyciele sami ponosili odpowiedzialność w przypadku zachorowania na koronawirusa.

Nauczyciele są oburzeni. Koronawirus na własną odpowiedzialność
(GETTY, Yevgeny Sofroneyev/TASS, Yevgeny Sofroneyev)

Za chwilę uczniowie i dydaktycy wrócą do szkół. Bez maseczek, bez testów, właściwie bez konkretnych regulacji dotyczących nauczania w trakcie pandemii. Przed rozpoczęciem roku szkolnego pojawiły się głosy nauczycieli, że dochodzi do niezgodnych z prawem nadużyć.

Wielu dyrektorów każde dydaktykom podpisywać oświadczenia, w których zrzekają się swoich praw i jakichkolwiek roszczeń, gdyby zakazili się w szkole koronawirusem. Nauczyciele są oburzeni tymi praktykami.

Czytaj też:

- Dyrektor nie ma podstawy, żeby żądać od nauczycieli podpisania takiego oświadczenia - mówił w programie "Newsroom" minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. Minister dodaje, że takie oświadczenie i tak nie będzie miało żadnej mocy prawnej.

Wielu nauczycieli ma powyżej 50 lat, a to oznacza, że są w grupie zwiększonego ryzyka. Rząd nie zapewnia testów na koronawirusa, jednak PAN i ZNP w swoich stanowiskach są zgodni, że dydaktycy powinni być poddawani bezpłatnym testom.

Sugerujemy wykorzystanie metody testowania grupowego oraz testowania środowiskowego, te metody są aktywnie rozwijane przez PAN oraz badaczy stowarzyszonych - podkreślali eksperci z Polskiej Akademii Nauk.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(19)
Litylko
rok temu
Co da testowanie nauczycieli jeśli nie będzie badać się uczniów? Dzisiaj test wyjdzie nauczycielowi negatywnie a jutro zarazi się od ucznia.
Joda
rok temu
A Szumowski na leżaczku na wczasach śmieje się z daleka
Ela
rok temu
Powrót do szkoły 1 września to naprawdę nie na miejscu powinni uczniowie iść z opóźnieniem np dwa tyg by wracają cy z wakacji odbyli kwarantannę bo mogą nie mieć oznakow zachorowania ślę mogą być nosicielami bezobjawowe i nas zarażać chcecie by było jak np we Włoszech tym bardziej że w innych krajach już rośnie zachorowalność co i u nas widać.
mor/
rok temu
Takie są skutki powoływania dyrektorów z konkursu. Ten, kto się naprawdę nadaje, do konkursu nie stanie.
CBa
rok temu
Proszę o podanie w jakiej szkole Dyrektor "prosi" o podpisanie czegoś takiego a odpowiednie służby zajmą się tą sprawą
lulu
rok temu
nie wyobrazam sobie zeby moje dziecko siedziało przez kilka godzin lekcyjnych w maseczce - mam nadzieje ze to nie bedzie obowiązkowe
Olo
rok temu
Bojcie się wróci do szkół ale zagranicę na wczasy jeździć to nie !
gadzet
rok temu
I tak Podam Frankenstein do sadu jak tylko mój syn to załapie. To sa jego decyzje i jego odpowiedzialność. W stanach zarażony 17 latek wykończył covid19 2 rodziców w 2 tygodnie.
Oczywiste, że
rok temu
Jeśli nauczyciel zachorował to znaczy, że nie ma odporności a czyja to jest wina? Dyrektora?
wsx
rok temu
pis musi siedziec !!! pierwszy raz trzeba do tego dążyc i doprowadzic
nick
rok temu
Bo tylko u nas społeczeństwo odpowiada za ministra który wymyśla głupoty ,zgarnia przy tym kupę kasy i jedzie na wczasy ,a potem milicja wlepia mandaty ,a ludzie chorują
Grzechu
rok temu
Podajcie tutaj nazwiska i adresy tych dyrektorów. Może znajdzie się sprawiedliwy i postąpi z nimi tak jak należy.
dyrektor
rok temu
Jestem dyrektorem i nigdy nie przyszłoby mi do głowy dawać do podpisu coś takiego moim pracownikom. Nie wiem po co komu maja służyć takie newsy . My i tak mamy pełne ręce pracy z niepotrzebnie tworzonymi procedurami i regulaminami COVID-owskimi. Sterta makulatury - marnotrawstwo czasu i dobicie dyrektora i tak już odpowiedzialnego za wszystko i wszystkich
Nauczyciel
rok temu
Też jestem nauczycielem ale nie wyobrażam sobie bym był tak głupi by podpisać coś takiego. Potem dziwimy się, że mamy taką opinię o sobie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić