Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus w Polsce. Zakażeni nad morzem. 50 osób trafiło na kwarantannę

34

Niepokojące wieści docierają z Rewala (woj. zachodniopomorskie). W tej miejscowości potwierdzono dwa zakażenia koronawirusem, a 50 osób trafiło na kwarantannę.

Koronawirus w Polsce. Zakażeni nad morzem. 50 osób trafiło na kwarantannę
Koronawirus nad morzem (Pixabay)

Informacje o zakażeniach w Rewalu podał portal internetowy RMF FM. Reporter rozgłośni ustalił, że objęci kwarantanną to turyści z południa Polski, a także dwie osoby z personelu ośrodka, w którym przebywali zakażeni.

Dwie osoby z koronawirusem znajdują się obecnie w szpitalu w Szczecinie. To również turyści z południowych rejonów naszego kraju.

Inspektorzy sanepidu podkreślają, że sezon turystyczny jest teraz sporym zagrożeniem. Tym bardziej, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że liczba zakażeń w województwie pomorskim wciąż rośnie.

Zobacz także: Tak wkrótce zmienią się plaże. Wszystko przez koronawirusa

Czytaj także:

To pokłosie długiego weekendu

Nowe przypadki zakażeń koronawirusem na Pomorzu wiążą się z podróżami Polaków podczas niedawnego długiego weekendu. Nie ma cudów, to jest biologia - powiedział dyrektor pomorskiego sanepidu Tomasz Augustyniak w rozmowie z RMF FM.

Niepokojące wieści znad morza powinny skłonić do refleksji. Jak widać, koronawirus wciąż się rozprzestrzenia i absolutnie nie powinniśmy go lekceważyć. Pamiętajmy o tym, by zachowywać dystans społeczny, a także zakładać maseczki, gdy jest to konieczne. Przestrzeganie zasad to klucz do skutecznej walki z koronawirusem.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić