Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
A. M.
|

Nadciąga "Godzilla". Czegoś takiego nie widziano od 50 lat

98
Podziel się:

Eksperci alarmują o niebezpiecznym stanie jakości powietrza z powodu olbrzymich chmur pyłu saharyjskiego. Obecnie pył rozciąga się na obszarze Karaibów, wkrótce ma dotrzeć w okolice Stanów Zjednoczonych. To dodatkowe obciążenie dla osób zmagających się z COVID-19 i innymi chorobami układu oddechowego.

Nadciąga "Godzilla". Czegoś takiego nie widziano od 50 lat

Jakość powietrza w regionie Karaibów dramatycznie się pogorszyła. Chmury powietrza znad Sahary mogą negatywnie wpłynąć także na zdrowie ludzi. Szczególnie na zdrowie tych osób, które już zmagają się z problemami układu oddechowego. Eksperci, którzy określili to zjawisko mianem "Godzilli", ostrzegają, by pozostać w pomieszczeniach i stosować filtry powietrza.

To "najbardziej znaczące wydarzenie w ciągu ostatnich 50 lat", uznał Pablo Méndez Lázaro, specjalista ds. zdrowia z Uniwersytetu w Portoryko, którego cytuje Associated Press. Podkreślił, że "warunki są niebezpieczne na wielu wyspach karaibskich."

Wielu ekspertów obawia się o zdrowie osób zmagających się obecnie z COVID-19. Lázaro, który współpracuje z NASA przy opracowaniu systemu ostrzegania o nadejściu pyłu z Sahary, poinformował, że w ostatnich dniach stężenie było tak wysokie, że może pogorszyć stan zdrowia.

Dla Stanów Zjednoczonych największe zagrożenie zapowiedziano na poniedziałek i wtorek. Wtedy chmury znad Sahary mają dotrzeć do południowo-wschodniego wybrzeża USA, informuje José Alamo, meteorolog z amerykańskiej Narodowej Służby Pogodowej w San Juan w Portoryko. Pył saharyjski utrudni także działanie lotnisk.

Zobacz także: Pył z Sahary. Niebawem dotrze do USA
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(98)
xxxx
2 lata temu
Dziwne,przecież Godzilla była ostatnio w 2014 roku w kinach
ggg
2 lata temu
pitolenie cykliczne zjawisko odkąd istnieje Sahara
Pustynia
2 lata temu
ma długie macki
gosica
2 lata temu
tylko strasza jak nie covid to rekin huragan smog recesja gmo 5G juz to w sumie nie robi na mnie wrażenia. zyje na bieżąco cieszac sie z drobiazgow jak spacer ksiazka itd
chińczyk
2 lata temu
Łał , Japonia wypuściła Godzillę. Ona zniszczy .........
ak001
2 lata temu
Andrzej - nie jedź tam! To na pewno robota totalnej opozycji.
Dyktatura
2 lata temu
Znak z nieba że trzeba odwołać wizytę prezydenta W USA.
ści?
2 lata temu
Kogo za to obwinią ekologiści?
taa
2 lata temu
na razie do do USA ma dotrzeć nasz prezydent...może go godzilla zatrzyma na trochę za oceanem...
Człowiek
2 lata temu
o2 znowu wieszczy koniec świata a to tylko zefirek z na Sahary....jaka redakcja taki koniec świata
mnietek
2 lata temu
Dajta coś o asteroidzie, bo już dawno nie było..
Obojętny
2 lata temu
No przykro mi . Wielkie halo takie zjawiska mają miejsce tak długo jak świat istnieje. No ale co dziennie trzeba postraszyć CIEMNOTĘ jak nie meteorytem co to prze leci tylko milion km od ziemi to piaskiem z pustyni albo innymi pierdołami. Żal mi was.
Roksa.pl
2 lata temu
Rafał szykuje się do walki z Godzilla;)hi hi hi
JS
2 lata temu
I oczywiście musiało pojawić się słowo Covid.. ..nie możecie bez tego już żyć prawda redaktorzy ? Co wy macie zamiast mózgów ? Kasę czy strach ? Bo wolności już nie macie ...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić