Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Koronawirus w kościele pod Kłodzkiem. Sanepid szuka wiernych

25

Proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Piszkowicach (niedaleko Kłodzka) ma koronawirusa. Wobec tego sanepid poszukuje wiernych, którzy mieli z nim kontakt.

Koronawirus w kościele pod Kłodzkiem. Sanepid szuka wiernych
Koronawirus w kościele nieopodal Kłodzka (Pixabay)

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Kłodzku szuka wiernych, którzy mieli kontakt z zakażonym księdzem. Ze służbami skontaktować powinny się osoby, które w dniach od 19 lipca do 2 sierpnia br. uczestniczyły w mszach świętych w kościele św. Jana Chrziciela w Piszkowicach. Chodzi o te nabożeństwa, które odprawiał ksiądz proboszcz.

Proszę o zgłaszanie się również osób mających bezpośredni kontakt w dniach od 19 lipca do 2 sierpnia 2020 r. z księdzem proboszczem w innych okolicznościach. Kontakt bezpośredni, to kontakt z osobą zakażoną w odległości mniejszej nie 2 metry - czytamy w komunikacie PSSE w Kłodzku.

Apel Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego ww. Kłodzku jest podyktowany względami epidemiologicznymi w związku z możliwością zakażenia COVID-19. Właśnie dlatego bardzo ważne jest to, by osoby, które miały styczność z zakażonym księdzem, nie lekceważyły tego komunikatu.

Zobacz także: Policja i GIS sprawdzą, czy nosimy maseczki. "Pewnie posypią się mandaty"

Koronawirus w Polsce. Padł kolejny rekord

W czwartek padł kolejny rekord dziennego wzrostu zakażeń na terenie naszego kraju. Potwierdzono 726 przypadków. Najwięcej wykryto na Śląsku i w Małopolsce.

Rząd reaguje na coraz gwałtowniej zwiększającą się liczbę zachorowań. Postanowiono podzielić Polskę na strefy. Powiaty oznaczono na "zielono", "żółto" i "czerwono". TUTAJ sprawdzisz, gdzie obowiązują najpoważniejsze restrykcje.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić