Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Koronawirus: w USA 20 proc. zarażonych dzieci potrzebuje opieki szpitalnej

7

Amerykańskie służby medyczne przedstawiły raport dotyczący wieku pacjentów z COVID-19. Jak wynika z zebranych danych, jedna piąta zarażonych koronawirusem dzieci wymaga hospitalizacji, z czego 2 procent przyjęto na oddział intensywnej terapii.

Koronawirus: w USA 20 proc. zarażonych dzieci potrzebuje opieki szpitalnej
(Getty Images, Cindy Ord)

Raport został przygotowany przez Centrum Kontroli i Prewencji Chorób w USA. Jak z niego wynika, dzieci stanowią 22 proc. całej amerykańskiej populacji, ale zarazem 1,7 proc. wszystkich potwierdzonych przypadków COVID-19. Według ustaleń "Worldometers" w USA odnotowano już ponad 360 tys. zarażeń koronawirusem.

Koronawirus: jak przebiega COVID-19 u dzieci?

Specjaliści z Centrum Kontroli i Prewencji Chorób podają, że COVID-19 u dzieci ma najczęściej łagodny przebieg. Zdarza się, że często nie wykazują one żadnych objawów. Badania przeprowadzone przez chińskich naukowców dowodzą, że często ich stan zdrowia jest bagatelizowany, przez co stanowią one zagrożenie dla dorosłych, których nieświadomie zarażają.

U 56 proc. zarażonych koronawirusem dzieci wystąpiła gorączka. 45 proc. miało kaszel, a 13 proc. – duszności. Rzadko zdarzało się, aby pacjenci poniżej 18. roku życia doświadczyli bólów mięśni, gardła, głowy i biegunki. Wśród 2 proc., które wymagały intensywnej terapii, zdarzały się niemowlęta.

Jak podaje "Reuters" do tej pory w USA zmarło troje zainfekowanych dzieci. Jedno z nich miało nie wykazywać żadnych objawów COVID-19. Mimo że aż jedna piąta dzieci wymaga opieki szpitalnej, u dorosłych poniżej 65. roku życia ta proporcja wynosi aż jedną trzecią, a 4,5 proc. potrzebuje intensywnej opieki.

Zobacz także: Zobacz też: <a href="https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus">Koronawirus</a> w Polsce. Spot KPRM

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić