o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aleksander Sławiński
|

Koronawirus w USA. Kalifornia przywraca obostrzenia

5
Podziel się

W ostatnich tygodniach Stany Zjednoczone przeżywają gwałtowny wzrost liczby zakażeń koronawirusem. Po chwilowej poprawie sytuacji epidemia opanowuje kolejne stany. Jednym z najbardziej pokrzywdzonych przez kolejną falę jest Kalifornia, która właśnie przywróciła część obostrzeń.

Koronawirus w USA. Kalifornia przywraca obostrzenia
Kalifornia zmaga się z nową falą zakażeń koronawirusem. (Getty Images, Mario Tama)
bEryjtdx

Władze Kalifornii zdecydowały o przywróceniu niektórych obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Wszystko z powodu nagłego wzrostu liczby zakażeń w tym stanie,

Gubernator Gavin Newsom, polecił w poniedziałek zawieszenie działalności niemal wszystkich zamkniętych miejsc publicznych, m.in. restauracji, barów, kin czy muzeów. W hrabstwach najbardziej dotkniętych przez COVID-19 zamknięte zostały również m.in. zakłady fryzjerskie czy kościoły.

Powrót restrykcji związany jest z nagłym rozwojem epidemii na terenie najbardziej ludnego stanu USA. W ciągu ostatnich dwóch tygodni liczba pozytywnych wyników testów zwiększyła się o 20 procent. Coraz więcej mieszkańców wymaga też opieki szpitalnej.

bEryjtdz

W liczącej 40 milionów obywateli Kalifornii odnotowano dotychczas ponad 335 tysięcy zakażeń oraz niemal 7100 przypadków śmiertelnych. Nagły skok dziennej liczby infekcji nastąpił w okolicach połowy czerwca.

Czytaj także:

Koronawirus w USA

Według agencji Reutera, w ostatnim czasie szczytowa faza pandemii zapanowała w 40 spośród 50 stanów kraju. Nowymi epicentrami choroby stały się m.in. Arizona, Teksas, Floryda oraz właśnie Kalifornia. Znaczna poprawa nastąpiła natomiast w stanie Nowy Jork, który przez długi czas był w najgorszej sytuacji.

bEryjtdF

Dzienna liczba nowych przypadków wynosi w Stanach średnio około 60 tysięcy. To znacznie więcej niż w najgorszym czasie epidemii w kwietniu, gdy rekordowo było ich 39 tysięcy. Jednocześnie spada liczba ofiar śmiertelnych, która nie przekracza dziennie tysiąca, przy ponad 2700 w kwietniowym apogeum.

Łącznie w kraju odnotowano już niemal 3,5 miliona zakażeń COVID-19 z czego ponad 138 tysięcy zakończyło się śmiertelnie. Nowa fala infekcji sprawia, że po poluzowaniu większości obostrzeń w maju i czerwcu, należy się ich spodziewać powrotu w kolejnych stanach.

Zobacz także: Szumowski: w ciągu dwóch tygodni decyzja w sprawie imprez masowych

bEryjtdG
bEryjtea
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
Woll
7 miesięcy temu
Co za bow of s...t,listonosze nie podają poczty do ręki,poczta jest wkładana do skrzynek pocztowych. Nic takiego tu niema ,nikt nikogo nie ściga o maski,a szczegòlnie policja .Policja twierdzi że oni są od trzymania porządku i ścigania przestępcòw ,a nie karanie za brak maseczki i kranie mandatem ,tego sië nie robi w poważnym demokratycznym państwie.
Vandetta
rok temu
Wg planu ..na jesień wirus ma wrocic ze zdwojina siłą a who maja zrzucić wine na protestujących ludzi ... a dla nietoperza dadza juz spokoj
Kkk
rok temu
A czego sie spodziewac jak caly kraj wyszedl na ulice “protestowac” ? To bylo do przewidzenia
bEryjteb
Kkk
rok temu
A czego sie spodziewac jak caly kraj wyszedl na ulice “protestowac” ? To bylo do przewidzenia
Kkk
rok temu
A czego sie spodziewac jak caly kraj wyszedl na ulice “protestowac” ? To bylo do przewidzenia
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić