Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Kara śmierci wykonana. To pierwsza egzekucja od 17 lat

237

W poniedziałek w amerykańskim stanie Indiana została wykonana kara śmierci. Skazany Daniel Lewis Lee był pierwszym od 2003 roku więźniem z tego stanu, którego stracono. Bliscy ofiar mężczyzny starali się o zmianę wyroku, jednak bezskutecznie.

Kara śmierci wykonana. To pierwsza egzekucja od 17 lat
Daniel Lewis Lee zamordował trzyosobową rodzinę (YouTube.com, THV11)

Daniel Lewis Lee został skazany na karę śmierci za zabójstwo trzech osób. Ten zwolennik białej supremacji zabił handlarza bronią Williama Muellera, jego żonę Nancy Muller i pasierbicę Sarah. W chwili śmierci dziewczynka miała 8 lat.

Kara śmierci w USA. Jak umarł Daniel Lewis Lee?

Egzekucja została wykonana w poniedziałek 13 lipca. Miała miejsce w więzieniu w Terre Haute w stanie Indiana. Daniel Lewis Lee otrzymał śmiertelny zastrzyk z trucizną.

Jak podaje "New York Post", bliscy ofiar byli przeciwni wykonaniu egzekucji. Czynili starania, aby wyrok został zmieniony i Daniel Lewis Lee otrzymał karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Zobacz także: Zobacz też: Kara śmierci. Barbarzyństwo czy sprawiedliwość?

Po wyznaczeniu daty egzekucji bliscy ofiar złożyli zażalenie do Sądu Najwyższego. Poprosili o przesunięcie terminu, argumentując, że z powodu pandemii COVID-19 nie będą w stanie bezpiecznie dotrzeć na miejsce.

Dla nas jest to kwestia zjawienia się tam i powiedzenia: "To nie dzieje się w naszym imieniu, nie chcemy tego" – wyjaśnia krewna ofiary Monica Veillette w rozmowie z "Associated Press".

Baker Kurrus, prawnik rodzin ofiar, wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Zarzucił rządowi federalnemu, że postawił jego klientów w ciężkim położeniu, zmuszając do wybierania pomiędzy uczestnictwem w egzekucji oraz ryzykowaniem własnym zdrowiem.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić