Aniela Siwek| 
aktualizacja 

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Tylu zgonów jeszcze w drugiej fali nie było

32

Dzienna liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Wielkiej Brytanii wzrosła ponad trzykrotnie w ciągu ostatnich 24 godzin. Jest to rekord od czasu pierwszej fali wirusa, w kwietniu i maju. Eksperci ostrzegają, że może być gorzej.

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Tylu zgonów jeszcze w drugiej fali nie było
W Wielkiej Brytanii rośnie liczba zgonów z powodu Covid-19. (Getty Images)

Departament Zdrowia Wielkiej Brytanii przekazał najnowsze dane dotyczące koronawirusa. W ciągu ostatniej doby w związku z Covid-19 zmarło aż 367 osób.

Był to gwałtowny wzrost po poniedziałku, kiedy zmarły 102 osoby. Jest to także rekordowa liczba od 27 maja - wtedy odnotowano 422 zgonów. Całkowita liczba zgonów wynosi już ponad 45 tys., a dziennie przybywa po 20 tys. zakażonych.

Nadal obserwujemy wzrost liczby zgonów i prawdopodobnie będzie się to utrzymywało przez jakiś czas. Każdego dnia widzimy, że coraz więcej osób uzyskuje pozytywne wyniki, a liczba przyjęć do szpitala rośnie. Bycie poważnie chorym na infekcję, która wymaga przyjęcia do szpitala, może niestety prowadzić do większej liczby zgonów związanych z Covidem – powiedziała dr Yvonne Doyle z departamentu.
Zobacz także: Protesty w Polsce. Prof. Ewa Łętowska o dalszych losach orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego

Eksperci przewidują, że w najbliższym czasie nie ma szans na zmianę tę sytuacji. Rozwojowi koronawirusa sprzyja pogoda oraz fakt, że pomimo wielu ograniczeń, ludzie wciąż się spotykają w przestrzeni publicznej. Dopóki nie zostanie wprowadzona szczepionka, wciąż będzie przybywać chorych.

Podobnie jak to było w Polsce, Wielka Brytania podzielona jest na regiony, gdzie obowiązują ograniczenia. Puby i restauracje są otwarte tylko do 22, a w większości nie można spożywać alkoholu (chyba, że do posiłki), odradzane jest przemieszczanie, ograniczone zgromadzenia i liczba gości na uroczystościach - na weselach do 15 osób, a na pogrzebach do 30 osób

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić