Jan Manicki
Jan Manicki| 

Koronawirus. Wielka Brytania wprowadza kwarantannę dla Polaków

48

Polaków wjeżdżających do Wielkiej Brytanii czekać będzie obowiązkowa kwarantanna. Polska zostanie wykreślona z listy „bezpiecznych krajów”. Restrykcje wejdą w życie od 3 października.

Koronawirus. Wielka Brytania wprowadza kwarantannę dla Polaków
Wielka Brytania wprowadza kwarantannę dla Polaków (Getty Images)

Wielka Brytania dodała Polskę do listy krajów objętych kwarantanną. Polacy i Brytyjczycy mają trzydzieści kilka godzin, aby przylecieć na Wyspy bez konieczności odbywania dwutygodniowej izolacji. Ci, którzy przylecą do Wielkiej Brytanii po godzinie 4 rano w sobotę, trafią na kwarantannę.

Wielka Brytania. Kwarantanna dla Polaków

Polska przekracza obecnie ustalony przez Wielką Brytanię „bezpieczny” współczynnik 20 nowych zachorowań na 100 tys. mieszkańców. W naszym kraju liczba ta wynosi 25,9. W związku z tym, brytyjski rząd zadecydował o wykreśleniu Polski z listy „bezpiecznych krajów”. Identyczne restrykcje objęły również obywateli Turcji.

Podniesione zostały także grzywny za łamanie zasad kwarantanny. Jeśli nowo przybyli do Wielkiej Brytanii nie poddadzą się dwutygodniowej samoizolacji, mogą zapłacić nawet 10 tysięcy funtów. Wcześniej maksymalną karą było 3200 funtów.

Koronawirus w Wielkiej Brytanii

We wtorek brytyjski rząd poinformował o rekordowej od początku epidemii liczbie 7143 nowych zakażeń koronawirusem. Tego dnia zanotowano 71 zgonów z powodu COVID-19. To najwyższy wynik od 1 lipca.

Obejrzyj także: "Zmiana jest dramatyczna". Polak o walce z koronawirusem w Wielkiej Brytanii

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić