Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Wakacje w czerwonej lub żółtej strefie. Czy konieczna jest kwarantanna?

1

W czerwonych i żółtych strefach znalazły się miejscowości chętnie odwiedzane przez turystów. Czy to oznacza jakieś poważne utrudnienia dla urlopowiczów? Czy powinni się liczyć z przymusową kwarantanną?

Wakacje w czerwonej lub żółtej strefie. Czy konieczna jest kwarantanna?
Jakich zasad muszą przestrzegać turyści odwiedzający żółte i czerwone strefy? (Pixabay)

W czwartek Ministerstwo Zdrowia ogłosiło zaktualizowaną listę powiatów należących do strefy czerwonej i żółtej. Dodatkowe obostrzenia nałożono na kilka miejscowości turystycznych. Co to oznacza w praktyce dla urlopowiczów?

Uspokajamy - kwarantanna dla osób powracających z żółtej lub czerwonej strefy nie jest konieczna. Podczas pobytu w tych obszarach należy po prostu dostosowywać się do tych reguł, które tam panują. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Zobacz także: Powrót do szkół. Broniarz zwraca uwagę na poważny problem

Wakacje 2020. Gdzie obowiązują dodatkowe obostrzenia?

W strefie czerwonej znalazły się takie powiaty, jak między innymi Nowy Sącz i nowosądecki. Właśnie tam często wybierają się turyści. Na liście wciąż figuruje też chociażby Rybnik.

Jeżeli chodzi o strefę żółtą, to w niej znajduje się choćby pow. jarosławski. Ponadto mamy tam też pow. tatrzański, który jest chętnie odwiedzany przez miłośników górskich wycieczek.

Popularnością wśród turystów cieszą się też pow. przemyski i pow. ostrzeszowski. Osoby, które wybierają się w w/w rejony powinny liczyć się z dodatkowymi ograniczeniami.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić