Robert Czykiel| 

Wakacje 2020. Wróci przymusowa kwarantanna? Padły konkretne kierunki

72
Podziel się:

Niepokojące informacje dla Polaków, którzy przebywają na zagranicznych wakacjach. Niebawem może wrócić przymusowa kwarantanna. Taki pomysł jest rozważany w przypadku niektórych krajów.

Wakacje 2020. Wróci przymusowa kwarantanna? Padły konkretne kierunki
Niebawem może wrócić przymusowa kwarantanna (PAP, EPA, Maja Hitij)

Ostatnie dni pokazują, że koronawirus w Polsce nie jest w odwrocie. Liczba potwierdzonych przypadków znacznie wzrosła. W czwartek padł nowy rekord i pozytywny wynik testu otrzymało aż 615 osób. Sytuacja staje się niepokojąca.

Wakacje 2020. Będzie przymusowa kwarantanna?

Wzrost nowych przypadków zauważalny jest nie tylko w Polsce. W niektórych krajach, które opanowały epidemię, następuje nawrót zachorowań na koronawirusa. Tak jest na przykład w Hiszpanii, a szczególnie w Katalonii.

Zobacz także: Grzywna do 15 tys euro. za łamanie zakazu. Nowe obostrzenia w Katalonii

To sprawia, że rząd poważnie rozważa przywrócenie niektórych obostrzeń. Konkretnie chodzi o przymusową kwarantannę dla osób, które wracają z zagranicy. Potwierdził to rzecznik rządu Piotr Mueller.

Na posiedzeniach rządu i zespołu zarządzania kryzysowego jest rozpatrywany wariant przywrócenia kwarantanny powrotnej w przypadku niektórych krajów. Pod uwagę brana jest np. Hiszpania - tłumaczy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Polska nie jest wyjątkiem, bo inne kraje także myślą nad przywróceniem 14-dniowej kwarantanny. To niepokojące wieści dla Polaków, którzy już są lub planują podróż na zagraniczne wakacje.

Zła wiadomość jest taka, że kwarantanna może zostać przywrócona nawet w ciągu kilku dni. Na razie jednak polski rząd daje sobie dwa tygodnie na ostateczną decyzję. Będzie zależeć ona od tego, jak wygląda sytuacja w poszczególnych krajach.

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić