Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Koronawirus. Wielka mobilizacja w Wuhan. Dają sobie 10 dni

110

Władze Chin ogłosiły, że pandemię COVID-19 udało się już opanować, jednak w ostatnim czasie doszło do kilkunastu nowych zachorowań. W konsekwencji urzędnicy z Wuhan postanowili przebadać 11-milionową populację miasta na obecność koronawirusa. Testy już się rozpoczęły.

Testy na koronawirusa będą trwały w Wuhan przez 10 dni
Testy na koronawirusa będą trwały w Wuhan przez 10 dni (Getty Images)

Wuhan jest jednym z chińskich miast, w którym w ostatnim czasie wystąpiły przypadki zakażenia koronawirusem. Do stanowisk, gdzie pracownicy medyczni wykonują mieszkańcom testy, ustawiają się długie kolejki. Osoby stojące w nich są zobowiązane do zachowania 2-metrowej odległości od siebie nawzajem.

Koronawirus. Mieszkańcy Wuhan o obowiązku robienia testów na COVID-19

Jak podaje agencja AFP, pracownicy medyczni testują mieszkańców na prowizorycznych stanowiskach. Są one ustawiane w parkach, nieopodal osiedli mieszkaniowych oraz na parkingach. W niektórych przypadkach testy odbywają się w domach mieszkańców.

Większość mieszkańców pozytywnie odnosi się od obowiązku przechodzenia testów. W badaniach uczestniczą nawet osoby, u których krótko wcześniej nie stwierdzono obecności koronawirusa w organizmie.

Zobacz także: Zobacz też: Grupy krwi a COVID-19. Badania z Chin

To dobry pomysł. W ten sposób możemy być odpowiedzialni wobec siebie i innych. Gdybyś miał okazję, nie zrobiłbyś tego (wykonał testów – przyp. red.) ponownie? – powiedział jeden z mieszkańców Wuhan.

Pracownicy medyczni noszą kombinezony ochronne, maseczki, rękawiczki oraz przyłbice. Badania, jakie wykonują, to testy na próbkach kwasu nukleinowego. Do ich wykonania lekarze i pielęgniarki pobierają wacikiem wymaz z jamy ustnej pacjentów. Zgodnie z planem testy będą w Wuhan będą trwały przez 10 dni, aż uda się sprawdzić stan zdrowia wszystkich mieszkańców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić