Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Powrót koronawirusa w Wuhan. Zapadła ważna decyzja władz

15

Chociaż rząd Chin ogłosił sukces w walce z pandemią COVID-19, w ostatnim czasie w kraju doszło do kolejnych zachorowań. Jeden z kilkunastu odnotowanych przypadków miał miejsce w Wuhan, dawnym epicentrum pandemii. Władze miasta podjęły działania.

Wuhan było pierwszym miejscem, w którym doszło do zachorowań na COVID-19
Wuhan było pierwszym miejscem, w którym doszło do zachorowań na COVID-19 (Getty Images)

Narodowa Chińska Komisja Zdrowia podała, że odnotowano aż 14 nowych zarażeń. Do 11 z nich doszło w mieście Shulan, które władze zdecydowały się zablokować, a mieszkańcom zalecono pozostać w domach.

Koronawirus: władze Wuhan będą przeprowadzać wśród mieszkańców testy na COVID-19

Pracownicy medyczni z Wuhan będą przeprowadzać testy na próbkach kwasu nukleinowego. Jak podaje "Reuters", procedura potrwa 10 dni i zostaną jej poddani mieszkańcy wszystkich dzielnic miasta.

Mieszkańcy zostali już poinformowani, jak wygląda plan przeprowadzania testów. Przedstawiciele chińskich mediów nie ujawnili tożsamości anonimowego pacjenta, który jest ostatnim znanym zarażonym koronawirusem z Wuhan. "The Economic Times" podaje jedynie, że przechodzi on COVID-19 niemal bezobjawowo.

Przed odkryciem nowych zarażeń całe Chiny uznano za obszar "niskiego ryzyka". Zanim ustanowiono blokadę, rząd miasta Shulan zdecydował się jednak na zmianę stopnia niebezpieczeństwa na "wysokie". Dotychczas władze Wuhan zapewniały o pełnym sukcesie w walce z pandemią COVID-19, a wszyscy pacjenci – w tym wciąż zarażeni – zostali uznani za zdolnych do powrotu do domu.

Zobacz także: Zobacz też: Polski pacjent "zero" o zakażeniu koronawirusem i nagłej popularności

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić