o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
A. M.
|

Koronawirus. Władze chcą odciążyć szpitale. Zakażą sprzedaży alkoholu

0
Podziel się

Pandemia koronawirusa zbiera żniwo w Republice Południowej Afryki. Władze spodziewają się nagłego wzrostu zachorowań i kłopotów z zapewnieniem miejsc w szpitalach dla chorych pacjentów. Z tego powodu zdecydowano o zakazie sprzedaży alkoholu i wprowadzeniu godziny policyjnej.

Koronawirus. Władze chcą odciążyć szpitale. Zakażą sprzedaży alkoholu
Koronawirus. Władze RPA chcą odciążyć szpitale. Kolejne ograniczenia (Getty Images, Phill Magakoe)
bDYvHlfp

Sytuacja w Republice Południowej Afryki jest dramatyczna. Prezydent kraju Cyril Ramaphosa zdecydował się na wprowadzenie kolejnych ograniczeń. Należy do nich zakaz sprzedaży alkoholu, który ma zmniejszyć liczbę osób przyjmowanych do szpitali.

Obywatele odczują ograniczenia także na innych polach. W celu zmniejszenia liczby wypadków drogowych przywrócona zostanie godzina policyjna. Zdaniem władz RPA spadek liczby przyjęć do szpitali związanych z alkoholem i wypadkami drogowymi będzie oznaczać więcej łóżek dostępnych do leczenia pacjentów COVID-19.

bDYvHlfr

Najgorsze ma dopiero nastąpić. Specjaliści twierdzą, że szczyt pandemii w Republice Południowej Afryki nastąpi między końcem lipca a wrześniem.

Liczba zachorowań stale rośnie. W RPA potwierdzono ponad 276 tys. przypadków koronawirusa oraz ponad 4 tys. zgonów w wyniku zarażenia. W ostatnich dniach dzienny wzrost liczby potwierdzonych przypadków wyniósł ponad 10 tys.

Zobacz także: Kiedy wrócą imprezy masowe? Minister zabrała głos
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYvHlfS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić