Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Koronawirus w USA. WHO o szczycie pandemii. To nie są dobre wieści

13

WHO nie ma dobrych wiadomości dla Stanów Zjednoczonych. Koronawirusem zaraziło się już prawie 2,5 miliona Amerykanów, a ponad 120 tysięcy zmarło. Mimo tego zdaniem specjalistów w kraju wciąż nie nastąpił szczyt zachorowań na COVID-19.

Koronawirus w USA. WHO o szczycie pandemii. To nie są dobre wieści
W Stanach Zjednoczonych wciąż nie nastąpił szczyt pandemii COVID-19 (Getty Images, Newsday LLC , Contributor)

Według "Worldometers.info" koronawirusem zaraziło się już 2 462 708 Amerykanów. 124 282 zakażonych zmarło, a 1 040 608 udało się wrócić do zdrowia. Pod względem liczby zachorowań na COVID-19 USA znajduje się na pierwszym miejscu listy 215 państw dotkniętych pandemią.

Mimo tak ogromnej liczby zachorowań Światowa Organizacja Zdrowia uważa, że do szczytu jeszcze daleko. Specjaliści z WHO opierali swoje ustalenia na liczbie dotychczasowych przypadków koronawirusa w USA. Zostały one przedstawione przez szefa organizacji w trakcie wirtualnej konferencji.

Koronawirus w USA: od czego zależy przebieg szczytu pandemii COVID-19?

Szef Światowej Organizacji Zdrowia wyraził opinię, że przebieg szczytu pandemii COVID-19 zależy w głównej mierze od reakcji rządu. Mimo że w ostatnich tygodniach w Stanach Zjednoczonych nastąpiło cofnięcie wielu ograniczeń, WHO uznaje ich ponowne wprowadzenie za niezbędne.

Poważny problem w walce z pandemią stanowi niedobór urządzeń medycznych. Ze względu na rosnącą liczbę przypadków COVID-19 w szpitalach już brakuje aparatury dostarczającej pacjentom tlen. Jej zastosowanie jest niezbędne w przypadku zarażonych, którzy znajdują się w stanie krytycznym.

W przyszłości dostęp do aparatury tlenowej ma być jeszcze trudniejszy. Według "India Today" Tedros Adhanom Ghebreyesus podał, że ciągu najbliższego tygodnia COVID-19 dotknie już 10 milionów osób na całym świecie.

W pierwszym miesiącu epidemii do WHO zgłoszono mniej niż 10 tysięcy przypadków. W ostatnim – prawie 4 miliony. Oczekujemy, że w ciągu następnego tygodnia osiągniemy 10 milionów zachorowań – wyjaśnił Tedros Adhanom Ghebreyesus na wirtualnej konferencji w środę 24 czerwca ("India Today").
Zobacz także: Zobacz też: WHO: ''Koronawirus może nigdy nie odejść"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić