Koronawirus. Wybierasz się do Francji? Zobacz, co grozi za brak maseczki

7

Pracownicy francuskich kolei państwowych SNCF wystawiają mandaty za nienoszenie maseczki ochronnej. Pasażer, który nie chce nosić maseczki, będzie zmuszony także opuścić pociąg. W ostatnich dniach jeden z pasażerów dostał już mandat w wysokości 135 euro.

Koronawirus. Wybierasz się do Francji? Zobacz, co grozi za brak maseczki
Pracownicy francuskich kolei państwowych SNCF są upoważnieni do wystawiania pasażerom mandatów i wyrzucenie z pociągu za nienoszenie maseczki (pixabay.com)

Liczba nowych zakażeń koronawirusem wykrytych we Francji w ciągu ostatniej doby nieco spadła w stosunku do dwóch poprzednich dni. Trzeci dzień z rzędu rośnie jednak liczba osób hospitalizowanych z powodu COVID-19.

Pracownicy kolei mogą wystawić mandat

Pracownicy francuskich kolei państwowych SNCF mają upoważnienie do wystawiania pasażerom mandatów za brak maseczki ochronnej mimo trwającej pandemii koronawirusa. Za nienoszenie maseczki mogą również zmusić pasażera do opuszczenia pociągu.

Wysokie mandaty za brak maseczki

Tak też się stało w ostatnią niedzielę. Pociąg dużej prędkości TGV zatrzymał się poza wyznaczoną stacją, aby wysadzić pasażera, który nie chciał założyć maski ochronnej. Pasażer został również ukarany mandatem w wysokości 135 euro.

Nasi funkcjonariusze ochrony są upoważnieni do wystawienia mandatu za brak maski. Mogą również zmusić opornych pasażerów do opuszczenia pociągu za zakłócanie porządku publicznego. Zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich jest naszym priorytetem – skomentował niedzielne zajście dyrektor generalny SNCF Voyages Alain Krakovitch

Wzrost zachorowań w ostatnim tygodniu skłonił władze największych miast Paryża i Marsylii do rozszerzenia stref, w których obowiązuje noszenie maseczki ochronnej również na świeżym powietrzu. Rząd zamierza wprowadzić obostrzenie zasłaniania ust i nosa również w miejscach pracy, w których przebywa wielu ludzi.

Liczba przypadków infekcji we Francji wzrosła do 219 029. Potwierdzono jednak sporo mniej nowych zakażeń niż w sobotę i niedzielę. Wtedy zdiagnozowano ponad 3 tysiące nowych zakażeń dziennie. Bilans ofiar śmiertelnych COVID-19 wzrósł do 30 429.

Zobacz także: Pożar we Francji. Dzieci wyskoczyły z trzeciego piętra
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić