o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Karolina Woźniak
|

Koronawirus zabił już w USA więcej Amerykanów, niż zginęło na wojnie w Wietnamie

53
Podziel się

Wojna w Wietnamie trwała 20 lat. Wszystko rozpoczęło się 1 listopada 1955 roku. Na przestrzeni dwóch dekad śmierć poniosło 58 220 Amerykanów. Tymczasem mamy dopiero kwiecień 2020 roku, a w USA z powodu zakażenia koronawirusem życie straciło więcej ludzi niż podczas całego tego konfliktu.Wojna w Wietnamie trwała prawie 2 dekady.W trakcie jej trwania zmarło mniej Amerykanów niż w wyniku zakażenia koronawirusem.
Wojna w Wietnamie trwała prawie 2 dekady.W trakcie jej trwania zmarło mniej Amerykanów niż w wyniku zakażenia koronawirusem. (Getty Images)
bDJmEFYR

W Stanach Zjednoczonych z powodu choroby wywołanej koronawirusem zmarło 58 955 osób. To więcej niż łączna liczba ofiar śmiertelnych z USA podczas wojny w Wietnamie. Warto zaznaczyć, że walka z wirusem trwa zaledwie 2 miesiące - pierwszy przypadek zarejestrowano 29 lutego 2020 roku.

Z powodu koronawirusa w USA zmarło więcej Amerykanów niż na wojnie w Wietnamie

Poza śmiertelnymi przypadkami COVID-19, ponad milion osób jest zakażonych koronawirusem. Mimo że 118 tysięcy osób wyzdrowiało, wciąż pozostaje 857 000 aktywnych przypadków.. Ameryka stanowi prawie jedną trzecią wszystkich zakażeń koronawirusem na świecie.

bDJmEFYT

Urzędnicy z Białego Domu przewidują, że do sierpnia liczba ofiar śmiertelnych może wzrosnąć aż do 74 tysięcy. To jednak mniej niż prognozy Centers of Disease Control and Prevention. Jak podaje "The Guardian", w Ameryce wykonywanych jest ok. 200 tysięcy testów dziennie. Eksperci ostrzegają jednak, że "żeby poradzić sobie z epidemią, należy zwiększyć liczbę testów".

W międzyczasie prezydent Donald Trump twierdzi, że odmrażanie gospodarki pozwoli odbić się Amerykanom. "Nasz kraj ponownie się otwiera i sądzę, że będzie to naznaczone ogromnym sukcesem. [...] Myślę, że przyszły rok będzie niesamowitym rokiem dla nas" - podaje "LADbible".

Zobacz także: Pandemia koronawirusa. "Może potrwać nawet 800 dni"

bDJmEFYZ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDJmEFZu
KOMENTARZE
(53)
Anty PiS
10 miesięcy temu
To wszystko wina PiS i Jarosława Kaczyńskiego
wm spike
10 miesięcy temu
A na raka pewnie 50 razy więcej. Media ogłupiają ludzi na potęgę.
www
10 miesięcy temu
artykuł dno jak i cała wp
bDJmEFZv
Twój Nick
10 miesięcy temu
Ale clickbajt!! Grypa zabiła w zeszłym roku więcej ludzi, niż wojna w Wietnamie i covid do kupy wzięte. Kochani rodacy, wyłączcie polskie media, włączcie myślenie. Szukajcie własnej prawdy, zachęcam wszystkich do tego. Pozdrawiam serdecznie
fffffffffff
10 miesięcy temu
Gdyby codziennie pisano w jakich okolicznościach umarło lub zginęło ludzi na całym świecie ,to COVID-19 byłby na szarym końcu.Ale co tam, trzeba pisać żeby coś pisać.
Najnowsze komentarze (53)
Kruk
5 miesięcy temu
Bzudra!!! Dzielni Wietnamczycy wyposażeni w granaty kalachy zabili 350 000 amerykanów wyposażonych w czołgi samoloty, systemy rakietowe karabiny, granatniki. Podczas gdy Niemcy w czasie wojny wybił jedynie 400 000 Jankesów.
Stoper
8 miesięcy temu
Takie państwo a nie ma szpitali, ktoś powiedział że USA to bogactwo a ja widze nawet mają gorzej niż Ukraicy ograbieni przez nowych właścicieli.
Monika
9 miesięcy temu
Zapomnieli przy okazji napisać, że zginęło ponad 3 miliony Wietnamczyków
Pise
10 miesięcy temu
Koronawirus nikogo nie zabił. Co najwyżej choroba, do której się przyczynił. Ale też nie do końca jest to pewnie.
Znudzony
10 miesięcy temu
Tytuł tego ,,artykułu" jest idealnym przykładem skrajnej manipulacji faktami i socjotechniki. Albo, co gorsza, skrajnej głupoty.
UZI
10 miesięcy temu
Żołnierze, nie dajcie się. Najpierw cywile, pamiętajcie. Nie Szychy...
kier bombowca
10 miesięcy temu
ogłupianie i straszenie ludzi fikcyjną epidemią.Na grypę umiera 10 razy więcej osób.
Morgana
10 miesięcy temu
Szkoda czasu na słuchanie tych bzdetów
bDJmEFZn
PaskudnySłoik
10 miesięcy temu
Pomijając doradców wojskowych to USA militarnie zaangażowało się w Wietnamie (w sensie wyslania tam regularnych oddziałów Piechoty Morskiej, Marynarki Wojennej i Armii) w 1963 roku, a wyszli z w 1973. Jak dla mnie to jest 10 lat, a nie 20...
darew222
10 miesięcy temu
Niech dalej głosują na PiS.
Masaj
10 miesięcy temu
Tak, ele w Wietnamie ginęli chłopaki 20-30-letni.
niewinny
10 miesięcy temu
Wina Tuska.
Ezechiel
10 miesięcy temu
COVID to zlepek dwuch słów. Covenant Identification. Reszte sobie sami dopowiedzcie
Ezechiel
10 miesięcy temu
COVID to zlepek dwuch słów. Cove ant Identification. Reszte sobie sami dopowiedzcie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić