o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Karolina Woźniak
|

Koronawirus zabił już w USA więcej Amerykanów, niż zginęło na wojnie w Wietnamie

53
Podziel się

Wojna w Wietnamie trwała 20 lat. Wszystko rozpoczęło się 1 listopada 1955 roku. Na przestrzeni dwóch dekad śmierć poniosło 58 220 Amerykanów. Tymczasem mamy dopiero kwiecień 2020 roku, a w USA z powodu zakażenia koronawirusem życie straciło więcej ludzi niż podczas całego tego konfliktu.Wojna w Wietnamie trwała prawie 2 dekady.W trakcie jej trwania zmarło mniej Amerykanów niż w wyniku zakażenia koronawirusem.
Wojna w Wietnamie trwała prawie 2 dekady.W trakcie jej trwania zmarło mniej Amerykanów niż w wyniku zakażenia koronawirusem. (Getty Images)
bDgfAvoB

W Stanach Zjednoczonych z powodu choroby wywołanej koronawirusem zmarło 58 955 osób. To więcej niż łączna liczba ofiar śmiertelnych z USA podczas wojny w Wietnamie. Warto zaznaczyć, że walka z wirusem trwa zaledwie 2 miesiące - pierwszy przypadek zarejestrowano 29 lutego 2020 roku.

Z powodu koronawirusa w USA zmarło więcej Amerykanów niż na wojnie w Wietnamie

Poza śmiertelnymi przypadkami COVID-19, ponad milion osób jest zakażonych koronawirusem. Mimo że 118 tysięcy osób wyzdrowiało, wciąż pozostaje 857 000 aktywnych przypadków.. Ameryka stanowi prawie jedną trzecią wszystkich zakażeń koronawirusem na świecie.

bDgfAvoD

Urzędnicy z Białego Domu przewidują, że do sierpnia liczba ofiar śmiertelnych może wzrosnąć aż do 74 tysięcy. To jednak mniej niż prognozy Centers of Disease Control and Prevention. Jak podaje "The Guardian", w Ameryce wykonywanych jest ok. 200 tysięcy testów dziennie. Eksperci ostrzegają jednak, że "żeby poradzić sobie z epidemią, należy zwiększyć liczbę testów".

W międzyczasie prezydent Donald Trump twierdzi, że odmrażanie gospodarki pozwoli odbić się Amerykanom. "Nasz kraj ponownie się otwiera i sądzę, że będzie to naznaczone ogromnym sukcesem. [...] Myślę, że przyszły rok będzie niesamowitym rokiem dla nas" - podaje "LADbible".

Zobacz także: Pandemia koronawirusa. "Może potrwać nawet 800 dni"

bDgfAvoJ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDgfAvpe
KOMENTARZE
(53)
Anty PiS
6 miesięcy temu
To wszystko wina PiS i Jarosława Kaczyńskiego
wm spike
6 miesięcy temu
A na raka pewnie 50 razy więcej. Media ogłupiają ludzi na potęgę.
www
6 miesięcy temu
artykuł dno jak i cała wp
bDgfAvpf
Twój Nick
6 miesięcy temu
Ale clickbajt!! Grypa zabiła w zeszłym roku więcej ludzi, niż wojna w Wietnamie i covid do kupy wzięte. Kochani rodacy, wyłączcie polskie media, włączcie myślenie. Szukajcie własnej prawdy, zachęcam wszystkich do tego. Pozdrawiam serdecznie
fffffffffff
6 miesięcy temu
Gdyby codziennie pisano w jakich okolicznościach umarło lub zginęło ludzi na całym świecie ,to COVID-19 byłby na szarym końcu.Ale co tam, trzeba pisać żeby coś pisać.
Najnowsze komentarze (53)
Kruk
4 tyg. temu
Bzudra!!! Dzielni Wietnamczycy wyposażeni w granaty kalachy zabili 350 000 amerykanów wyposażonych w czołgi samoloty, systemy rakietowe karabiny, granatniki. Podczas gdy Niemcy w czasie wojny wybił jedynie 400 000 Jankesów.
Stoper
4 miesiące temu
Takie państwo a nie ma szpitali, ktoś powiedział że USA to bogactwo a ja widze nawet mają gorzej niż Ukraicy ograbieni przez nowych właścicieli.
Monika
5 miesięcy temu
Zapomnieli przy okazji napisać, że zginęło ponad 3 miliony Wietnamczyków
Pise
6 miesięcy temu
Koronawirus nikogo nie zabił. Co najwyżej choroba, do której się przyczynił. Ale też nie do końca jest to pewnie.
Znudzony
6 miesięcy temu
Tytuł tego ,,artykułu" jest idealnym przykładem skrajnej manipulacji faktami i socjotechniki. Albo, co gorsza, skrajnej głupoty.
UZI
6 miesięcy temu
Żołnierze, nie dajcie się. Najpierw cywile, pamiętajcie. Nie Szychy...
kier bombowca
6 miesięcy temu
ogłupianie i straszenie ludzi fikcyjną epidemią.Na grypę umiera 10 razy więcej osób.
Morgana
6 miesięcy temu
Szkoda czasu na słuchanie tych bzdetów
bDgfAvoX
PaskudnySłoik
6 miesięcy temu
Pomijając doradców wojskowych to USA militarnie zaangażowało się w Wietnamie (w sensie wyslania tam regularnych oddziałów Piechoty Morskiej, Marynarki Wojennej i Armii) w 1963 roku, a wyszli z w 1973. Jak dla mnie to jest 10 lat, a nie 20...
darew222
6 miesięcy temu
Niech dalej głosują na PiS.
Masaj
6 miesięcy temu
Tak, ele w Wietnamie ginęli chłopaki 20-30-letni.
niewinny
6 miesięcy temu
Wina Tuska.
Ezechiel
6 miesięcy temu
COVID to zlepek dwuch słów. Covenant Identification. Reszte sobie sami dopowiedzcie
Ezechiel
6 miesięcy temu
COVID to zlepek dwuch słów. Cove ant Identification. Reszte sobie sami dopowiedzcie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić