Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Korupcja w wojsku? Wygrywali przetargi za... opiekacze do chleba

7
Podziel się:

We Wrocławiu zatrzymano siedem osób, związanych z przetargami dla wojska, które podejrzane są o nieprawidłowości i korupcję. Jednym z "upominków za przysługę" miały być... opiekacze do chleba.

Korupcja w wojsku? Wygrywali przetargi za... opiekacze do chleba
Zdjęcie obrazowe. (Pixabay)

Centralne Biuro Antykorupcyjne i Żandarmeria Wojskowa prowadzą śledztwo w sprawie korupcji, do której miało dojść we Wrocławiu. W związku z nią zatrzymano już siedem osób - oficera Wojska Polskiego, byłego żołnierza i pięciu przedsiębiorców biorących udział w przetargach dla wojska.

Do przestępstw miało dojść podczas składania i realizacji zamówień dla Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Zdaniem śledczych, wątpliwościom podlegają zamówienia publiczne na sumę ok. 10 mln zł czy przetargi, które miały odbywać się w porozumieniu z powiązanymi z nimi osobami. Przedsiębiorcy mieli dowiadywać się, jakie powinni składać oferty, by wygrać.

Oprócz tego na liście zarzutów pojawiło się składanie fałszywych oświadczeń czy korupcja. "Gazeta Wrocławska" poinformowała, że wojskowi mieli nie przyjmować gotówki, a "upominki". Jednym z takich miały być opiekacze do chleba.

Podejrzani zostali zatrzymani i odwiezieni do poznańskiej prokuratury, która sprawuje pieczę nad sprawą. Były i obecny jeszcze wojskowy zostali zatrzymani w areszcie. Przedsiębiorcy wyszli za poręczeniem majątkowym. Mają zakaz opuszczania kraju i dozór policji.

Zobacz także: Atak pedofila. Policja ujawnia. Dramat dziecka rozegrał się w weekend
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
ak001
rok temu
To jest pikuś! Lepszy był zakup kompasów dla wojska świętej Jadwigi (OT dla niewtajemniczonych). To dopiero był hicior. Facet sprzedający grille ogrodowe wygrał przetarg na kompasy dla tej pożal się boże paramilitarnej grupy. Gość obrotny był więc kupił na Aliexpress plastikowe zabawki po 1.6 zł za sztukę :) W sumie - jakie wojsko, takie wyposażenie.
lolo
rok temu
a jak się miewa michał tusk w nowej pracy!!!!!!
Brzuch janusz...
rok temu
U nas z przekrętami w państwowych spółkach zawsze było na rzeczy. Najczęściej PKP i wojsko
poli
rok temu
Dali łapówkę wyszli, wzięli łapówkę siedzą. Ci co siedzą mają pecha że nie są Obajtek :)
Szumowski
rok temu
Tylko znajomy handlarz broniom może robić oficjalne interesy.
Zdzicho
rok temu
Czy opiekacze zostały już aresztowane?
Władek z Tylż...
rok temu
Poważne kraje karają śmiercią. Niepoważne pozwalają odejść na sowitą emeryturę tak jak szef szkolenia czołgistów z Żagania.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić