Kościół apeluje ws. szczepień. Wspomina też o dezinformacji

1173

Prezes Polskiej Rady Ekumenicznej i zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Rzeczypospolitej Polskiej biskup Jerzy Samiec zaapelował w swoich mediach społecznościowych o to, aby się szczepić. W swoim apelu przekonuje, że tak mówiło przykazanie miłości.

Kościół apeluje ws. szczepień. Wspomina też o dezinformacji
(PAP)

To pierwszy taki krok w stronę przekonania do szczepień większej ilości osób. Prezes Polskiej Rady Ekumenicznej i zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Rzeczypospolitej Polskiej biskup Jerzy Samiec, zaapelował w swoich mediach społecznościowych o szczepienie się.

Przykazanie miłości mówi, aby troszczyć się o bliźnich i siebie, dlatego zachęcam wszystkich, aby się szczepić. Słuchajmy epidemiologów, przekonujmy tych, którzy ulegają dezinformacji. Szczepmy się dla dobra wspólnego - napisał na Twitterze.

Być może zwierzchnicy kościoła zainteresowali się tematem piątkowych słowach ministra zdrowia. Adam Niedzielski przekonywał w Lublinie, że Kościół mógłby bardziej przyłączyć się do polityki proszczepiennej.

Chcemy poprosić o pomoc. Autorytet Kościoła mógłby bardzo w tym pomóc - mówił wówczas.

Bp Samiec jest prezesem Polskiej Rady Ekumenicznej od 2016 roku. Zrzesza ona Kościoły. Są to: Chrześcijan Baptystów, Ewangelicko-Augsburski, Ewangelicko-Metodystyczny, Ewangelicko-Reformowany, Polskokatolicki, Prawosławny i Starokatolicki Mariawitów. Bardzo możliwe jest zatem, że za duchownym pójdą też inni duchowni i coraz więcej osób przekona się do szczepienia.

Autor: KLS
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić