Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. ESO
|

Świerzyński: Będę polecał Jezusowi wszystkie kobiety zwiedzione apostazją

87
Podziel się:

Klaudia Jachira zachęca Polki i Polaków do występowania z Kościoła katolickiego. Na aktywność posłanki Koalicji Obywatelskiej zareagował zbulwersowany lider zespołu "Bayer Full" - Sławomir Świerzyński.

Świerzyński: Będę polecał Jezusowi wszystkie kobiety zwiedzione apostazją
Lider zespołu "Bayer Full" - Sławomir Świerzyński. (AKPA)

Na początku roku Klaudia Jachira zwierzyła się publicznie, że 4 lata temu dokonała apostazji. Mówiąc o tym posłanka KO komentowała sprawę siedziby "Tygodnika Powszechnego". Archidiecezja Krakowska w styczniu zdecydowała, że gazeta musi się wynieść z wieloletniej siedziby przy ul. Wiślanej 12 w Krakowie.

Wspieram Tygodnik Powszechny, któremu kuria wymówiła siedzibę. Od zawsze oaza wolności, tolerancji. Jestem 4 lata po apostazji, nie należę do Kościoła katolickiego, ale kibicuję tym katolikom, dla których ważne są prawa człowieka, demokracja i rozliczenie przestępstw popełnianych przez jego urzędników. (...) To nie Tygodnik się zmienił, to polski kościół skarlał. Nie ma w nim już miejsca na tolerancję, dialog i odwagę przeciwstawienia się dyktaturze. Ma on teraz tłustą twarz Rydzyka, który przyszedł nie wiadomo skąd i podporządkował sobie największą partię w kraju - odnosiła się do sprawy Jachira.

Najnowsza aktywność posłanki

Przed zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi (4 kwietnia), Klaudia Jachira postanowiła wesprzeć projekt "sameplusy.info".

Dość już bierności. Pora wziąć sprawy w swoje ręce. Kościół, jaki jest, każdy widzi i nie warto poświęcać mu więcej uwagi. Skupmy ją na życiu zgodnym z własnymi przekonaniami, uczciwie wobec siebie i świata. Każdy krok się liczy: apostazja, wypisanie dziecka z religii, czy ślub cywilny zamiast kościelnego. To nasze postawy i wybory zmienią Polskę w świeckie państwo. Świeckie, czyli dla wszystkich, niezależnie od wiary, poglądów, płci, orientacji seksualnej i każdej innej cechy. Takie, w którym wszyscy będziemy mogli wreszcie czuć się u siebie - czytamy na stronie aktywistów "sameplusy.info".

Klaudia Jachira zachęca wspólnie z działaczami do wypisywania się z Kościoła.

Zbliżają się Wolne Dni - to dobra okazja, by wypisać się z kościoła - napisała na Twitterze.

Apel posłanki KO nie spodobał się Sławomirowi Świerzyńskiemu. Lider "Bayer Full" zapowiada, że w czasie zbliżających się świąt, wstawi się u Jezusa za kobiety zwiedzione przez Jachirę.

Czy Pani wie co mówi i głosi? W miejse Boga wejdzie nieprzyjaciel, jeżeli już tam nie jest. Wielkanoc to czas dla Pani byś odnalazła, miłość i pokój. Będę polecał Jezusowi wszystkie kobiety, które zostaną zwiedzone - napisał Świerzyński (pisownia oryginalna), któremu najprawdopodobniej chodziło o słowo "zwiedzione".
Zobacz także: Wokalista Bayer Full ostro o gejach: "W życiu mi się nie spodoba, że dwóch facetów się całuje!"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(87)
Kiszka
rok temu
I niech robi i mówi to co dusza zapragnie, ma do tego święte prawo! :)
Kleo
rok temu
Po co wchodzić w ogóle w jakiekolwiek dyskusje? O religii i Polityce się nie rozmawia, lecz nie wszyscy jeszcze do tego doszli.
Juka
rok temu
I co jest jakiś gorszy, że mówi głośno o tym co myśli ? Hhaha ludzie. Dajcie sobie spokój. Osoba niewierząca tego nie zrozumie.
tedzia
rok temu
I bardzo dobrze! Niech robi wszystko co mu się żywnie podoba! Ludzie się nauczyli, że wszystko ma być tak jak oni chcą..
Mirek
rok temu
Niech się modli kiedy chce, jak chce i za kogo chce. Co w tym niby złego?
Julia
rok temu
Pan Sławek sporo zyskał w moich oczach po tej wypowiedzi :)
Dominika
rok temu
I znowu nagonka na Świerzyńskiego... czy on nie może mieć swojego własnego zdania? Ja akurat go w tym temacie bardzo popieram.
Iza
rok temu
Pan Świerzyński nie mógł trafniej skomentować słów tej pani. Ma za to u mnie dużego plusa. Bardzo przemyślana wypowiedź, zwłaszcza w tak ważnym czasie jakim jest Wielkanoc.
dora
rok temu
zgadzam się z panem Świerzyńskim i popieram tym bardziej patrząc co się dookoła dzieje
Siwy
rok temu
Uderzyłeś się ostatnio w głowę? Nie? To może uderz się i po tym Ci przejdzie.
Halinka
rok temu
Serce mi się raduje kiedy widzę że osoby z szoł biznesu bronią swoich wartości religijnych wstawiając się tym samym za osoby grzeszne i niewierzące. Oby wszyscy w miarę szybko się nawrócili. Pozdrawiam ciepluteńko, Halinka
Małgorzata
rok temu
I bardzo dobrze! W końcu ktoś miał odwagę odezwać się na głos!
Syntia
rok temu
Pani Jachirze to już podziękujemy... niżej nie mogła upaść.
Popieram
rok temu
Osobiście bardzo się ciesze, że Świerzyński wypowiedział się na ten temat i wstawił za wszystkimi katolikami. W szczególności teraz, w okresie Wielkiej Nocy, to ważny czas dla katolików. Jak więc ktoś ma czelność namawiać do apostazji?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić