"Kostnice potrzebują ciał". Partyzanci zwracają się do Rosjan

Ruch oporu w ukraińskim Melitopolu (obwód zaporoski) regularnie zwraca się do Rosjan, aby pokazać im, że nie są w tym regionie mile widziani. W jednej z ulotek ostrzegają, że w "miejscowych kostnicach zabrakło ciał rosyjskich żołnierzy".

"Kostnice potrzebują ciał". Partyzanci zwracają się do Rosjan
Proukraińskie ulotki w Melitopolu (EPA, PAP, Twitter, SERGEI ILNITSKY)

Zdjęcie ulotek z Melitopola udostępniło Centrum Komunikacji Strategicznych Ministerstwa Obrony Ukrainy (StratCom) na Twitterze. Jak podaje, takie kartki zawisły na ponad 100 latarniach w całym mieście. Na ulotce widać drastyczne zdjęcie ciał rosyjskich żołnierzy.

"Kostnice potrzebują ciał"

Pod zdjęciem pojawia się następujący tekst: "Uwaga! Kostnice Melitopola potrzebują dużej liczby ciał rosyjskich żołnierzy". Jak ironizuje StratCom, okupanci są na bieżąco informowani o swoich przyszłych losach, a co najważniejsze, te przewidywania się sprawdzają.

Ruch oporu w Melitopolu działa od początku okupacji. Wcześniej mer miasta Iwan Fedorow poinformował, że partyzanci wyznaczyli nagrodę w wysokości 10 tys. dolarów za głowę szefa kolaboracyjnych władz miasta.

W zamian za taką kwotę sami najeźdźcy zgodzą się na to, by pozbyć się swojego przewodniczącego - dodał Fedorow.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Miasto okupowane od lutego

Położony w obwodzie zaporoskim na południu Ukrainy Melitopol jest okupowany przez siły wroga od pierwszych dni marca. Przed rosyjską inwazją miasto liczyło około 150 tys. mieszkańców. W ocenie mera głównymi problemami mieszkańców miasta w warunkach okupacji są wysokie bezrobocie, brak środków do życia oraz wysokie ceny podstawowych produktów, zwłaszcza żywności.

Sytuacja bezpieczeństwa w Melitopolu pozostaje "skrajnie trudna", co przejawia się m.in. w porwaniach cywilów przez rosyjskie służby. Jak przekazał Fedorow, doszło m.in. do uprowadzenia duchownego bezpośrednio w świątyni, podczas sprawowania przez niego liturgii.

Rosjanie w pełni rządzą w zajętym przez siebie mieście. Chcą wprowadzić do obiegu ruble rosyjskie i planują uruchomienie działalności rosyjskiego banku detalicznego Sbierbank. - W celu realizacji swego planu wczoraj zebrali byłych pracowników systemu bankowego, którzy zostali kolaborantami - przekazały władze obwodu zaporoskiego.

Zobacz także: Sukces Putina. "Europa się waha. Boi się utraty dobrobytu"
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić