Poznań. Wyspowiadał się, a później powiesił. Ksiądz popełnił samobójstwo w kościele

1440

Tragedia w kościele w Poznaniu. Jeden z księży wyspowiadał się, po czym popełnił samobójstwo. Policja potwierdza tragiczne doniesienia.

Poznań. Wyspowiadał się, a później powiesił. Ksiądz popełnił samobójstwo w kościele
Zdjęcie ilustracyjne. (Getty Images)

Do tragedii doszło w środę, 20 stycznia w kościele św. Michała Archanioła w Poznaniu. Jeden z księży popełnił samobójstwo. Wcześniej duchowny przystąpił do spowiedzi. Zwłoki księdza znalazła jedna z parafianek. Zmarły ksiądz w przeszłości służył tej parafii i był znany proboszczowi.

To ogromna tragedia. Wszyscy jesteśmy w szoku i zastanawiamy się, dlaczego do tego doszło- mówi ksiądz Eugeniusz Guździoł, proboszcz parafii św. Michała Archanioła przy ul. Stolarskiej w Poznaniu, cyt. "Głos Wielkopolski".
To był bezkonfliktowy ksiądz. Był wikariuszem w naszej parafii, a potem poszedł służyć do innej parafii. Nie miałem z nim dużego kontaktu. Zadzwonił do mnie, że chciałby się wyspowiadać i przyjechał do kościoła. Niedługo po spowiedzi przybiegła parafianka, że w przedsionku powiesił się ksiądz. Każdy z nas zastanawia się, czy można było coś zrobić, żeby tego uniknąć. Podczas spowiedzi nie zapaliła mi się żadna lampka w głowie. Nic na to nie wskazywało - opowiada ksiądz Guździoł. (Głos Wielkopolski)
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zmarły ksiądz miał mieć problemy zdrowotne. Duchowny służył w kościele poza Poznaniem, skąd miał być przeniesiony do Poznania. Rzecznik Archidiecezji Poznańskiej ks. Maciej Szczepaniak nie chciał komentować tragedii.

Takie zdarzenia są zawsze tragedią, wobec których brakuje słów. Nigdy do końca nie wiemy, co kryje się w człowieku, pozostaje nam tylko modlitwa za jego duszę - odpisał dziennikarzom gazety ks. Maciej Szczepaniak.

Wielkopolska policja potwierdziła tragiczne doniesienia o samobójstwie księdza.

W środę odebraliśmy zgłoszenie o takim zdarzeniu. Na miejsce udali się policjanci, którzy ustalili, że zdarzenie nie miało charakteru kryminalnego - informuje Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Potrzebujesz wsparcia?

Pamiętaj, że gdy masz myśli samobójcze lub ma je ktoś z twojego otoczenia pomoc możesz zgłosić się do: lokalnych ośrodków interwencji kryzysowej; gabinetów psychiatrów, psychoterapeutów i psychologów; do poradni zdrowia psychicznego.

Wsparcie w trudnych chwilach uzyskasz także w telefonach zaufania np. pod nr. 116 123. Możesz zgłosić się również do ośrodków podstawowej i całodobowej opieki zdrowotnej.

Zobacz także: Ks. Wierzbicki o niewyspowiadaniu się. "Trzeba wzbudzić żal doskonały"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić