o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Poznań. Wyspowiadał się, a później powiesił. Ksiądz popełnił samobójstwo w kościele

866
Podziel się

Tragedia w kościele w Poznaniu. Jeden z księży wyspowiadał się, po czym popełnił samobójstwo. Policja potwierdza tragiczne doniesienia.

Poznań. Wyspowiadał się, a później powiesił. Ksiądz popełnił samobójstwo w kościele
Zdjęcie ilustracyjne. (Getty Images)
bDJQTYGd

Do tragedii doszło w środę, 20 stycznia w kościele św. Michała Archanioła w Poznaniu. Jeden z księży popełnił samobójstwo. Wcześniej duchowny przystąpił do spowiedzi. Zwłoki księdza znalazła jedna z parafianek. Zmarły ksiądz w przeszłości służył tej parafii i był znany proboszczowi.

To ogromna tragedia. Wszyscy jesteśmy w szoku i zastanawiamy się, dlaczego do tego doszło- mówi ksiądz Eugeniusz Guździoł, proboszcz parafii św. Michała Archanioła przy ul. Stolarskiej w Poznaniu, cyt. "Głos Wielkopolski".
bDJQTYGf
To był bezkonfliktowy ksiądz. Był wikariuszem w naszej parafii, a potem poszedł służyć do innej parafii. Nie miałem z nim dużego kontaktu. Zadzwonił do mnie, że chciałby się wyspowiadać i przyjechał do kościoła. Niedługo po spowiedzi przybiegła parafianka, że w przedsionku powiesił się ksiądz. Każdy z nas zastanawia się, czy można było coś zrobić, żeby tego uniknąć. Podczas spowiedzi nie zapaliła mi się żadna lampka w głowie. Nic na to nie wskazywało - opowiada ksiądz Guździoł. (Głos Wielkopolski)

Zmarły ksiądz miał mieć problemy zdrowotne. Duchowny służył w kościele poza Poznaniem, skąd miał być przeniesiony do Poznania. Rzecznik Archidiecezji Poznańskiej ks. Maciej Szczepaniak nie chciał komentować tragedii.

Takie zdarzenia są zawsze tragedią, wobec których brakuje słów. Nigdy do końca nie wiemy, co kryje się w człowieku, pozostaje nam tylko modlitwa za jego duszę - odpisał dziennikarzom gazety ks. Maciej Szczepaniak.
bDJQTYGl

Wielkopolska policja potwierdziła tragiczne doniesienia o samobójstwie księdza.

W środę odebraliśmy zgłoszenie o takim zdarzeniu. Na miejsce udali się policjanci, którzy ustalili, że zdarzenie nie miało charakteru kryminalnego - informuje Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Potrzebujesz wsparcia?

Pamiętaj, że gdy masz myśli samobójcze lub ma je ktoś z twojego otoczenia pomoc możesz zgłosić się do: lokalnych ośrodków interwencji kryzysowej; gabinetów psychiatrów, psychoterapeutów i psychologów; do poradni zdrowia psychicznego.

bDJQTYGm

Wsparcie w trudnych chwilach uzyskasz także w telefonach zaufania np. pod nr. 116 123. Możesz zgłosić się również do ośrodków podstawowej i całodobowej opieki zdrowotnej.

Zobacz także: Ks. Wierzbicki o niewyspowiadaniu się. "Trzeba wzbudzić żal doskonały"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJQTYGn
bDJQTYGG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(866)
Iwona
miesiąc temu
Jestem ciekawa czy odmówią mu pogrzebu z księdzem bo przecież popełnił grzech śmiertelny odbierając sobie życie!
Lol
miesiąc temu
A może duzo wiedzial
Ciekawy
miesiąc temu
A co watykańscy szamani robią z samobójcami?Chowają delikwenta pod płotem.Czy on również tam zostanie pogrzebany?
bDJQTYGH
Twój nick
miesiąc temu
O ile pamiętam w zeszłym roku samobójstwo popełnił pewien zakonnik
Winicjusz
miesiąc temu
„Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone. […] Odmierzą wam bowiem taką miarą, jaką wy mierzycie».” (Łk 6, 37). ---- RiP.
Najnowsze komentarze (866)
Becia
2 tyg. temu
To diabeł przez was przemawia co za okropne bzdury piszecie jeszcze na kolanach się bedziecie do kościoła zwracac ale juz bedzie za późno To jest tragedia a nie posmiewisko na cały kraj wstyd takie zeczy pisac
Gerry cuper
2 tyg. temu
Czy są u nas strefy zajęte przez LGBT? Bo że są wolne to wiem!:-)
dddd
2 tyg. temu
spuscilem sie wlasnie na reke...czy bedzie pogrzeb?
Syn Boży
miesiąc temu
Pożegnajmy drodzy bracia i siostry, naszego brata Mariana, naszego przyjaciela, wspaniałego duszpasterza oraz sługę Bożego. Przyjmij go Panie do Królestwa twego i racz nie baczyć na grzechy jego. Wybaczmy mu jego ułomności, jego pokusy, choroby i zboczenia, bo któż z nas nie ma pokus? Pamiętacie drodzy bracia i siostry przypowieść o synu marnotrawnym? To właśnie Bóg jest Ojcem miłosierdzia, który wybacza i który każdego otacza swoją bezgraniczną miłością, bez względu na poczynania jego i najcięższe grzechy, gdyż wystarczy tylko poddać się woli Bożej, uklęknąć przed Panem i wpuścić Jezusa Chrystusa do swojego serca, tak aby mógł zagościć tam na wieczność całą. Módlmy się drodzy parafianie za wszystkich tych, którzy zbłądzili. Módlmy się za wszystkich księży, również za księży pedofilii, którzy nie oparli się pokusie. Módlmy się za ofiary i za oprawców, za ludzi zdrowych i za samobójców. Za ludzi rozsądnych i za lekkoduchów, za ludzi poważnych i forumowych prześmiewców, gdyż każdy z nas potrzebuje bezgranicznej miłości. Otwórzcie swoje serca, każdego dnia musicie być gotowi na spotkanie z Panem Jezusem, on codziennie przychodzi pod wasz dom, stoi przed wejściem a wy udajecie ze was nie ma. Kiedy tylko odważycie się, aby otworzyć drzwi, Jezus wejdzie do waszego domu, wypełni przestrzeń całym swym ciepłem i na długie lata zapanuje u was niewyobrażalne szczęście. Nasz brat, mimo ze zdecydował się odejść z własnej woli, rozliczył się z Panem Bogiem jeszcze tu, na ziemi. Podążajcie jego śladem, nie czekajcie na ostatnia chwilę, bądźcie codziennie rozgrzeszeni i gotowi na przyjęcie naszego Pana, Jezusa Chrystusa...
asia
miesiąc temu
jak między spowiedzią a powieszeniem nie nagrzeszył tojak nic trafi do nieba
Gvdrr
miesiąc temu
Wyłącznie komentarze bo poziom społeczeństwa mamy na dnie...
domyslenia
miesiąc temu
w lomzy też kiedyś kleryk się powiesil
Wierzę w Boga...
miesiąc temu
O jednego bezkarnego pedofil miej, szkoda że wszyscy ksieza tak nie zrobią, słowo Boże niosą którego i tak nie przestrzegają a od parafian oczekują, wcale mi go nie szkoda, mamy wybaczać a nam ktoś wybacza, za zle przewinienia idziemy siedzieć a nie zmieniamy miejscowość jak to w ich przypadku wyglada. W czym sa od nas lepsi? Mieszkaja w polsce a chronia sie prawem Watykanskim. Polska to nie Watykan i powinni byc sadzeni Polskim prawem, czyli paka, a tam docenia każdego pedofila. Chcecie mieć Watykańskie prawa to się tam wyniescie.
bDJQTYGz
Werty
miesiąc temu
Czyli że powodów nie miał,ale się powiesił. Ciekawa argumentacja
innerFree
miesiąc temu
straszne, módlmy się za jego duszę i pocieszenie dla rodziny i wiernych :(
Mietek
miesiąc temu
przynajmniej jeden z charakterem....
Mietek
miesiąc temu
przynajmniej jeden z charakterem.....
ks Marek
miesiąc temu
PO co być takim złośliwym? POmódl się lepiej, Bóg zapłać.
Niewierzący
miesiąc temu
A komu się wyspowiadał?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić