Angelika Karpińska| 

Koszmar w zoo. Niedźwiedzie zagryzły człowieka na oczach turystów

71

Pracownik zoo w Szanghaju został zaatakowany przez niedźwiedzie. Nie udało się go uratować. Do wstrząsającego ataku doszło na oczach przerażonych turystów.

Koszmar w zoo. Niedźwiedzie zagryzły człowieka na oczach turystów
Niedźwiedzie zabiły pracownika zoo (Pixabay)

Pracownik zoo w Szanghaju został zabity przez grupę niedźwiedzi. Do tragedii doszło w sobotę w tzw. strefie dzikich bestii - otwartej przestrzeni parku, po której swobodnie wędrują niedźwiedzie, a turyści mogą obserwować je ze specjalnych pojazdów.

Śmiertelny atak w zoo. Do sieci trafiło nagranie

Odwiedzający zoo byli świadkami przerażającego ataku. Na chińskich portalach społecznościowych pojawił się film, na którym turyści obserwują stłoczone w jednym miejscu niedźwiedzie i krzyczą ze strachu.

Film nie pokazuje, jak zmarł pracownik. Jednak jeden z gości twierdził, że widział, jak drapieżniki rozszarpują i zjadają ciało człowieka - podaje "The Independent".

Park potwierdził śmierć pracownika, ale nie podał dalszych szczegółów. W oświadczeniu przekazał, że jest "bardzo zaniepokojony, że doszło do takiej tragedii", dodając, że turyści zostali przeproszeni za "wszelkie niedogodności". Zapewnił, że zajmuje się incydentem i będzie dążył do poprawy bezpieczeństwa w parku. "Strefa dzikich bestii" został tymczasowo zamknięty.

Zobacz także: Spotkanie z niedźwiedziem. Zaskakujące nagranie z monitoringu

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić