Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil Karnowski
Kamil Karnowski
|
aktualizacja

Kraje UE, w których żyje najwięcej imigrantów

11
Podziel się:

W którym kraju Unii Europejskiej żyje najwięcej imigrantów? A w którym najmniej? Dane zgromadzone przez ONZ pokazują, że w niektórych państwach odsetek ten jest naprawdę duży.

Kraje UE, w których żyje najwięcej imigrantów
(iStock.com)

Prawie połowa mieszkańców Luksemburga to ludzie, którzy się tam nie urodzili. Ten niewielki kraj pomiędzy Niemcami a Francją jest absolutnym europejskim rekordzistą. To tam aż 44 proc. populacji stanowią przbysze z innych krajów.

Najmniej imigrantów notują Bułgaria i Rumunia - po 1 proc. Niewiele więcej jest ich w Polsce, bo tylko 2 proc. i na Słowacji, która pod tym względem zajmuje trzecie miejsce w UE.

Średnio 11 proc. wszystkich mieszkańców UE urodziło się w innym kraju niż ten, w którym teraz mieszka. 60 proc. z nich urodziło się poza Unią, a tylko 40 proc. pochodzi z kraju Wspólnoty - komentuje Max Galka z Metrocosm.

W milionach mieszkańców te dane robią jeszcze większe wrażenie. Dzięki takiemu widokowi zobaczymy, że Luksemburg pozostaje w tyle, jeśli porównać liczby bezwzględne. W tym zestawieniu numerem jeden w UE są Niemcy, gdzie żyje aż 12 mln imigrantów.

Kolejni pod względem ilości są Brytyjczycy. Tuż za nimi Francuzi, Hiszpanie i Włosi. W Polsce osób, które urodziły się w innym kraju jest tylko 600 tys. To mniej więcej tyle, ile mieszka w Poznaniu.

Jest jeszcze jedna, bardzo ciekawa mapa. Pokazuje, jak wielu mieszkańców danego kraju żyje poza jego granicami. Choć polski wynik jest naprawdę wysoki, to warto zwrócić uwagę na to, jak wielka jest emigracja z takich krajów jak np. Irlandia, Rumunia, Litwa czy Bułgaria.

Zobacz także: Woliński… żartuje z uchodźców: Lubię być uchodźcą i często wyjeżdżać z naszego kraju!

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(11)
www.
5 lata temu
Ostatnia mapa pokazuje gdzie w Europie jest bieda i skad nalezy czym predzej uciekac by zyc jak ludzie.
chyba się nie...
5 lata temu
Mieszanie przybiera różne oblicza . Można namieszać komuś podstawiając agenta , aby uwiódł mu żonę ( kobieta to najsłabszy element ukladanki ) . Można PRZYWLEC , bo czy taka biedota jest w stanie wysupłać pieniądze na tak niecny proceder z nachodźcami , oni są sponsorowani w celu zakłócenia spokojnego życia Nam .
codzienne zdu...
5 lata temu
Jak nie próbują urabiać Polaków na litość (typu ofiary wojny, kobiety i dzieci), to pseudo argumentami (lekarze, inżynierowie, będą pracować na nasze emerytury), a teraz znowu kłamstwa (tak jak by w Polsce nikt nie znał angielskiego i nie umiał tego porównać z danymi publikowanymi przez GUS, Eurostat, i całą masą agencji zajmujących się badaniem tego typu zjawisk)!
Otaku
5 lata temu
To NIE imigranci tylko najeźdźcy ! Piszcie po ludzku!
Obcy
5 lata temu
tak ja tez wyjechale prawie 30 lat temu z polskiego juz wtedy ciemnogrodu...
miaa
5 lata temu
Przecież wiadomo, że w Polsce jest ponad 2 mln samych Ukraińców. Widocznie i w kwestii migracji nie można napisać prawdy, żeby Polaków szkalować.
mulda
5 lata temu
A ilu urodziło się już w krajach UE, ilu posiada już jej obywatelstwo ... ale na prawdę nie czują się ani obywatelami UE ani żadnego z jej krajów, a czują się muzułmanami ... ?
gg
5 lata temu
piękna dyskryminacja, trzeba was podać do sądu, Czemu liczycie tylko imigrantów kolorowych?? i islamskich? Ukraińcy to nie imigranci? Mamy ich kilka milionów, a nie 0,6 miliona. zakłamany portal
Nick
5 lata temu
RekordzistOM to jest autor - w pisaniu błędów ortograficznych
An
5 lata temu
Luksemburg jest REKORDZISTOM? Naprawdę? Może jednak rekordzistą?
POTOOBCIACH
5 lata temu
W Polsce 600 tyś. cudzoziemców na stałe? A co z prawie 2 mln ukrów?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić