Królowa Elżbieta nie była obecna na wielkanocnym nabożeństwie

7

Jako głowa Kościoła Anglikańskiego oraz pobożna protestantka królowa Elżbieta każdego roku uczestniczyła w niedzielnym nabożeństwie z okazji Świąt Wielkiej Nocy. Jednak w tym roku miejsce zajmowane przez monarchinię było puste. Czym była spowodowana ta nieobecność?

Królowa Elżbieta nie była obecna na wielkanocnym nabożeństwie
Królowa Elżbieta nie wzięła udziału w nabożeństwie z okazji Świąt Wielkiej Nocy. Co się stało? (Getty Images, 2021 Max Mumby/Indigo)

Mimo absencji królowej, w mszy z okazji Świąt Wielkiej Nocy wzięli udział pozostali członkowie rodziny królewskiej. Jak podaje portal ABC, na niedzielnym nabożeństwie nie zabrakło m.in. księcia Williama z Kate Middleton oraz ich dzieci.

Dlaczego królowa Elżbieta nie przyszła na mszę z okazji Wielkanocy?

Według ustaleń portalu ABC królowa nie pojawiła się na nabożeństwie, ponieważ ma poważne problemy z poruszaniem się. To nie był pierwszy raz na przestrzeni ostatnich miesięcy, kiedy monarchini zrezygnowała z udziału w uroczystościach, na której dotychczas pojawiała się każdego roku.

Nieobecności królowej zaczęły się pod koniec października ubiegłego roku. Ze względu na kłopoty ze zdrowiem monarchini była zmuszona spędzić noc w szpitalu i od tamtego czasu stara się oszczędzać siły. Wyjątek zrobiła, uczestnicząc w nabożeństwie upamiętniającym jej zmarłego męża – księcia Filipa.

Zobacz także: Zobacz też: Tajemnica księżnej Diany. Ten zwyczaj królowej doprowadzał ją do szału

Mimo że królowa stara się unikać uczestnictwa w wydarzeniach publicznych, w lutym zachorowała na COVID-19. Mimo że monarchini – zgodnie z oficjalnym oświadczeniem Pałacu Buckingham – doświadczyła jedynie objawów łagodnego przeziębienia, koronawirus dodatkowo osłabił jej organizm.

Nie tylko chodzenie, ale i stanie ma przysparzać królowej Elżbiecie znacznych problemów. W rezultacie monarchini była zmuszona w ostatnim momencie odwołać swój udział w Dniu Wspólnoty Narodów, tradycyjnie obchodzonym w Wielkiej Brytanii 14 marca.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić