Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|
aktualizacja

Krótsza kwarantanna i testowanie w aptekach. Resort proponuje zmiany

17
Podziel się:

Nad nowymi rozwiązaniami ws. walki z koronawirusem pracuje Ministerstwo Zdrowia. Poinformował o tym rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz.

Krótsza kwarantanna i testowanie w aptekach. Resort proponuje zmiany
Krótsza kwarantanna i testowanie w aptekach. Resort proponuje zmiany (PAP, PAP/Radek Pietruszka)

Rzecznik ministerstwa zdrowia tłumaczył, że krótszą kwarantannę stosują już inne kraje, choćby Niemcy. Ma to przyśpieszyć powrót po zakażeniu, między innymi lekarzy czy ratowników medycznych.

Bierzemy pod uwagę wskazania ekspertów mówiące o tym, że okres między zakażeniem a pierwszymi objawami, czyli okres inkubacji wirusa, jest bardzo krótki, krótszy jest więc okres, w którym zakażamy i chorujemy, dlatego planujmy skrócić okres kwarantanny i izolacji - zdradził Andrusiewicz.

Przypomnijmy, że według obowiązujących przepisów, izolacja domowa trwa 10 dni, jeżeli u pacjenta nie wystąpiły objawy COVID-19. Kwarantanna trwa 10 dni lub 14 dni, jeśli w jej trakcie nie wystąpiły objawy COVID-19.

Testy w aptekach

Kolejną nowością będzie możliwość wykonania testów również w aptekach. Do nowych rozwiązań przygotowuje się już Naczelna Izba Aptekarska.

Miałoby się to odbywać przy zachowaniu standardów epidemiologicznych. To nie jest tak, że w aptece, w której jest jedno okienko i kumulują się chorzy, jeszcze ktoś dodatkowo będzie prowadził testy. Ale w aptekach, gdzie takie możliwości są, mógłby być punkt szybkiego wymazu i nad tym teraz pracujemy - dodał.

Od początku pandemii w Polsce zakażenie potwierdzono u 4 343 130 osób. Zmarło 102 686 pacjentów z COVID-19.

Zobacz także: Rekordowe porywy wiatru. IMGW o poniedziałkowym armagedonie
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(17)
Leon Z
4 miesiące temu
A jak tam ma się sprawa super-ozdrowieńca p. Kurskiego???? 1 dzień kwarantanny wystarczył?
to jest chore
4 miesiące temu
Testowanie w aptekach? bo w przychodniach lekarze się pozamykali i nie mogą testować przez telefon ? Czyli trzeba omijać apteki bo w nich zaraza będzie.
NFZ
4 miesiące temu
Brawo, dystans,dezynfekcja i maska, a obok za moimi plecami w tym samym pomieszczeniu aptecznym punk poboru wymazów i testów nosicieli bezobjawowych, osób zaszczepionych 5 dawkami tzw. ozdrowieńców jak Kurski, Duda i i inni, którzy zarażają wokoło innych.
bike
4 miesiące temu
Brawo Mister, kolejny krok do niewytłumaczonych zgonów,Zdrowi- niezarażeni ludzie chodzący po leki do apteki i będą tam zarażani przez Covidowych nosicieli bezobjawowych, którym obok będą wykonywane testy!!!!!. Takimi decyzjami, powinni postawić pana przed Sądem. Testy tylko powinny być wykonywane w odizolowanych punktach stacjonarnych lub mobilnych.
wracz
4 miesiące temu
Jeśli dla was słupki wyborcze są ważniejsze od zdrowia narodu to będziemy mieć jeszcze kilka fal pandemii i miliony zgonów.
Twój nick
4 miesiące temu
co tam wirus, grunt że sylwester marzeń się udał
Gdzie wirus?
4 miesiące temu
Moja śliczna żona od miesiąca pracuje jako przedstawiciel handlowy, jezdzi po całym kraju ma kontakt z różnymi ludźmi nie jest zaszczepiona nie zakrywa ust i nic nie złapała do tej pory.Nie testuje się to nie choruje, proste
Hsu
4 miesiące temu
Ale my do Niemiec jesteśmy 100 lat za murzynami jeśli chodzi o medycynę
Gosć
4 miesiące temu
Brak słów już na to wszystko. Najpierw rozpierdol robią ludzi na chama zamykają teraz skracają. Niech sami się zamkną i przestaną się udzielać
Cebulandia
4 miesiące temu
Tak wam się pajace wydaje lecz Polska natura zrobi z was "przysłowiowe masło maślane " Trzymam kciuki ażeby się powiodło - lecz nie wam , ale Nam , bo myśmy siebie warci na tyle na ile Nam starczy . Odemnie osobiście ażebyśmy siebie pokochali - polubmy się nawzajem - może zneutralizujemy Polską nadbudowę i siebie odnajdziemy w najczystrzej postaci , tak nieskazitelnychv, tak bliskich , tak ciepłych w odbiorze że pokonamy lub oni zrobią z Nas marmoladę . DŻEM jqbłkowy może was zadowoli? Nie to idźcie do Owsika na k9niec miesiąca Wystarczy .
dsdsa
4 miesiące temu
rece opadają na pomysły tych ''dzbanów''. Ludzie zacznijcie zyc normalnie a przede wszystkiem... nie w strachu
kawlosek77
4 miesiące temu
Serio? Jestem pracownikiem apteki...i pracuję w aptece gdzie są 4 okienka....a i tak gromadzą się ludzie..,.bo obsługa i porada trochę czasu zajmuje.Odkąd lekarze nie przyjmują normalnie w przychodniach , to właśnie apteki przejęły ich funkcje...ale nie za te same pieniądze!!!!!!!!!!!!!!!!!kolejny raz o nas sobie przypomniano, gdy się pali grunt pod nogami!!!
Polak
4 miesiące temu
SKĄD JEST FIEMA PRODUKUJĄCA TESTY ?????
A jednak
4 miesiące temu
Niebawem założą każdemu opaskę elektroniczną !! a to już faszyzm
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić