Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Zuzanna Sierzputowska
|

Pan młody podał warunek ślubu. Internautki: "Uciekaj, póki możesz"

293
Podziel się:

Zdenerwowana kobieta nie wierzyła własnym uszom. Jej wybranek podczas ślubnych przygotowań podkreślił, że cały koszt uroczystości powinni pokryć "wedle tradycji" rodzice panny młodej.

Pan młody podał warunek ślubu. Internautki: "Uciekaj, póki możesz"
Przyszła panna młoda nie mogła uwierzyć w zachowanie narzeczonego (Adobe Stock, Antonio Diaz)

Wzburzona internautka podzieliła się swoją historią na jednej z facebookowych grup, zrzeszających przyszłe młode pary. Kobieta nie mogła uwierzyć w wymagania, które postawił przed nią narzeczony. Mężczyzna ciągle wypomina swej wybrance, że należy postąpić zgodnie z obyczajem i domaga się od przyszłych teściów zapłacenia za całe wesele. Rodzice kobiety dokładają się do uroczystości, jak mogą, ale zwyczajnie nie stać ich na pokrycie wszystkich kosztów.

Zaskakujący wymóg pana młodego. Jego narzeczona nie może ukryć złości

Przejęta kobieta wyznała, że jej partner ani myśli słuchać, że za swój ślub zapłacą z własnej kieszeni. Mężczyzna tym samym powołuje się na tradycję, według której rodzice przyszłej żony płacą za wszystko, co jest związane ze ślubną imprezą. Jej post wzbudził ogromne emocje wśród czytelników, którzy zgodnie doradzają, aby kobieta poważnie zastanowiła się nad tym, czy na pewno z kimś takim chce spędzić resztę życia. Ktoś nawet zauważył, że to zachowanie to jedynie początek problemów, które w końcu doprowadzą do rozwodu, jeśli ślub się odbędzie.

Dziewczyno uciekaj, póki możesz. Jego zachowanie to ostrzeżenie przed poważnymi kłopotami!;
Ten pan najwyraźniej nie rozumie, na czym polega partnerstwo;
Wygląda na to, że przydałoby wam się poradnictwo przedmałżeńskie. Oboje musicie przedyskutować związek w odniesieniu do pieniędzy oraz roli płci - zauważają internauci.

Mężczyzna sam pod sobą wykopał dołek

Jedna z komentujących post internautek zwróciła uwagę, że argument przyszłego pana młodego jest bezpodstawny. Tradycja rzeczywiście mówi o kosztach, ale tych, które muszą zostać pokryte przez rodziców narzeczonego. Na liście znalazły się opłaty za strój drużby, prezenty, bukiet panny młodej, transport z przyjęcia, opłaty urzędowe, miesiąc miodowy oraz obrączki. Tradycyjnie jest też przyjęty wymóg, aby pierścionek zaręczynowy stanowił równowartość trzech pensji przyszłego męża.

Jeśli jednak para mieszka ze sobą przed ślubem, tradycje są nieważne - dodaje w komentarzu inna osoba należąca do ślubnej grupy na Facebooku.
Zobacz także: Tak wygląda zabawa na weselu zawodowych tancerzy
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(293)
p09
2 miesiące temu
artykól tylko po to aby cos napisac czyli o niczym
arr
4 miesiące temu
Mój ślub:miałem 19 lat, żona-18. Suknię ślubną wypożyczyliśmy. Nie było alkoholu. Nie było nas na to stać. O żadnych tradycjach nie było mowy. Zawsze jesteśmy partnerami, a nie biorcami. W tym roku mamy 49 lat po ślubie. Życzę tak każdemu :)
Kolo
4 miesiące temu
Na której farmie trolli robisz? Płacą w rublach czy złotówkach?
1111
4 miesiące temu
Witam moim zdaniem młody człowiek jest pasożytem i nie jest zakochany zakochane osoby zaręczą się nitką byle czym aby być razem
AniaL.
4 miesiące temu
Niektórych nie stać na takie coś dlatego trzeba zrobić skromną uroczystość a nie tak jak księżniczka: karety i ozdoby. Niech nie wymyśla tylko sama na to zarobi skoro jej rodziców na to nie stać to nie będzie wymyślać.
Olo
4 miesiące temu
W jakim kraju są taki obyczaje?
justynka33
4 miesiące temu
Mnie i mężowi rodzice pomagali finansowo w organizacji wesela, ale nie płacili za wszystko. Podzieliliśmy się kosztami. Nie dość że pomogli nam w organizacji to jeszcze teściowa nam irobota kupiła i ekspres do kawy. Naprawdę jesteśmy wdzięczni za pomoc rodziców w tym przedsięwzięciu. Na nich zawsze można liczyc.
Masakra
4 miesiące temu
To było juz w programie "wiza na miłość"koles powiedział pannie ze ojciec ma zapłacić za ich ślub bo taknjest u niego w kraju.zadnej nowość tu nie ma
obecna tradyc...
4 miesiące temu
koszty są dzielone prorcjonalnie w/g ilości gości. Oczywiście stroje placą sami za siebie.
KIWACZEK
4 miesiące temu
Teraz wyznacza linię , potem już jej nie będzie.Uciekaj od takiego głupiego pazerniaka.Zgarnie wszystko bo to mu się należy.
ZKK
4 miesiące temu
byli zaszczepieni?
X15
4 miesiące temu
Jeśli chce iść "po tradycji" to winien zapłacić rodzicom panny młodej za córkę stado krów, wielbłądów i lamę... Kopara by opadła.
65 lat
4 miesiące temu
ten facet jest umyslowo chory i niepowinien zawierac aktu malzenstwa dzisiaj mlodzi ludzie musza widziec swoja przyszlosc w wspolnie wypracowanych dobrach a nie jak pajac grabic tesciow byc moze to niedorajda zyciowwy niech sie ozeni z koza
Greg
4 miesiące temu
A przed samą ceremonią powie, że wszystkie prezenty są tylko i wyłącznie jego. Przyszłe zarobki Panny Młodej mają wpływać na jego konto i zgodnie z tradycją to żona ma utrzymywać męża. Porada od księdza "wiej póki możesz".
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić