Krwawy wybuch przed rosyjskim ministerstwem. Eksplozja w Dniu Rosji

W niedzielę 12 czerwca około 17:45 czasu lokalnego przy ul. Bohaterów Ukrainy w Melitopolu doszło do potężnego wybuchu. Według informacji podanych przez lokalną agencję RIA Melitopol, w okupowanym przez Rosjan mieście eksplodował samochód. Stało się to w pobliżu siedziby Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Rosji.

Krwawy wybuch przed rosyjskim ministerstwem. Eksplozja w Dniu Rosji
Melitopol na mapie południowej Ukrainy (Google Maps)

Wybuch w pobliżu siedziby MSW Rosji w okupowanym Melitopolu na terytorium Ukrainy był słyszalny nawet w odległych dzielnicach miasta. Na miejsce zdarzenia przyjechały karetki pogotowia. Cała okolica została otoczona przez uzbrojonych rosyjskich żołnierzy.

Administracja okupacyjna przyznała już, że ​​ranne zostały dwie osoby. To mężczyzna oraz dziewczynka. Rosjanie twierdzą, że zdetonowany ładunek mógł znajdować się w śmietniku. Jest to jednak niepotwierdzona informacja. Mówi się również o eksplozji samochodu.

Do sprawy odniósł się major Aleksiej Seliwanow, który kieruje utworzonym przez okupantów oddziałem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w obwodzie zaporoskim. Jego tłumaczenia można uznać za bagatelizujące krwawy wybuch. Warto zaznaczyć, że do ataku doszło w Dzień Rosji. To święto narodowe obchodzone 12 czerwca w państwie Putina. Na terenach okupowanych również odbywały się liczne wydarzenia.

Ze względu na eksplozję, nie zalecamy udziału w koncercie rosyjskich gwiazd w miejskim parku. Istnieje zagrożenie życia. Wygląda na to, majorze Seliwanow, że nadszedł czas, aby spakować walizki. Nie udało się utrzymać porządku w tak świętym dla Putina dniu - przekazała lokalna agencja RIA Melitopol, cytowana przez ukraińskie "Espreso".

Ukraińskie media ostrzegały już od tygodnia, że okupanci przygotowują prowokacje na Dzień Rosji, by następnie oskarżyć o wrogie zamiary władze niepodległej Ukrainy.

Zobacz także: Specjalista komentuje mowę ciała Putina. "Na pewno nie jest zdrowy"
Autor: PTA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić