Krzysztof Bosak bohaterem Twittera. Internauci nie mają litości

541

#ZapytajKrzycha to nowy hashtag, który stał się bardzo popularny wśród internautów. Pytania do "Krzycha" to nowa zabawa, która przyciągnęła tysiące rozbawionych osób na Twittera. Kiełkuje już także na Facebooku. O co chodzi?

Krzysztof Bosak bohaterem Twittera. Internauci nie mają litości
Zdjęcie ilustracyjne. (Getty Images, Omar Marques)

Nowy hashtag cieszy się ogromną popularnością, a na Twitterze użytkownicy wciąż zadają "Krzychowi" coraz to wymyślniejsze pytania. Choć pytania bywają różne, to odpowiedź na nie zawsze jest taka sama. I o to chodzi w zabawie.

Jednak, aby w pełni zrozumieć sens tego, jak narodził się hashtag w polskim Internecie, trzeba cofnąć się do odpowiedzi na Tweeta Krzysztofa Bosaka z 13 sierpnia. Polityk odpowiedział użytkownikowi platformy na komentarz, który tego dnia pojawił się na jego tablicy. Dotyczył uboju rytualnego.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Kluczowe w odpowiedzi Bosaka jest stwierdzenie z punktu nr 1: "Można. Gdyby to było złe, to Bóg by inaczej świat stworzył". To właśnie ten fragment podłapali internauci, którzy postanowili potraktować go, jako zawierający odpowiedź na wszelkie możliwe pytania - od tych bardzo głupich, absurdalnych, po kontrowersyjne, a także zahaczające o sprawy społeczne i polityczne.

Najpierw pojawiły się pytania zabawne...

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

...i życiowe.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Następnie takie, które uderzają w obszar polityczny, z którego wywodzi się kandydat na prezydenta w 2020 roku...

Trwa ładowanie wpisu:twitter

...by skończyć na kontrowersyjnych zestawieniach: światopoglądu Krzysztofa Bosaka, czyli religii katolickiej i jej zasad, a także kwestii homoseksualizmu, którego praktykowanie według Kościoła jest grzechem.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Trzeba przyznać, że żart udał się internautom. Nie tylko bawi, ale także skłania do refleksji. Krzysztof Bosak na razie nie odpowiedział na zaczepki.

A Wy weźmiecie udział w zabawie?

Zobacz także: Napięcie na Bliskim Wschodzie rośne. Izrael odpowiada na atak rakietowy
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić