Ks. Wachowiak zabrał głos ws. komunii. W sieci zawrzało

134

Ksiądz Daniel Wachowiak jest bardzo aktywny na Twitterze. Tym razem zaapelował do osób przyjmujących komunię świętą.

Ks. Wachowiak zabrał głos ws. komunii. W sieci zawrzało
Ks. Wachowiak zabrał głos ws. komunii. Ma ważny apel (YouTube)

Ks. Daniel Wachowiak znany jest z odważnych wypowiedzi w sieci. Krytykował między innymi "segregację sanitarną", czyli wprowadzania obostrzeń tylko dla ludzi niezaszczepionych.

Proboszcz kościoła pw. NMP Wniebowziętej w Piłce (woj. wielkopolskie) nie mógł także pogodzić się z ograniczeniami wiernych w świątyni. Duchowny zdaje się uważać, że postulat "rozdziału państwa od Kościoła" oznacza, iż instytucje kościelne nie muszą przestrzegać polskiego prawa.

Domagają się rozdziału Kościoła od państwa, a teraz krzyczą, by państwo zamknęło kościoły. Przecież Konstytucja, o którą walczycie, wyraźnie mówi, iż ingerencja władzy nawet w limity w świątyniach jest bardzo wątpliwa prawnie - zwrócił się proboszcz do osób domagających się zamknięcia kościołów.

Szacunek dla komunii

Teraz Wachowniak poruszył temat komunii świętej. Przyjęcie jej na rękę jest praktyką wywodzącą się z chrześcijańskiej starożytności. Praktykowana jest też dziś, choć w Polsce stosunkowo rzadko. Taki sposób ksiądz mocno jednak skrytykował.

Ciekawi mnie, ilu katolików przyjmujących PANA na dłoń przygląda się, czy nie został na ręce żaden fragment Hostii? Wiarą katolicką jest traktowanie każdej partykuły z należytą czcią. W mojej parafii 99,9 procent do przyjmuje bezp. ust. Kto może, na klęcząco. Jesteśmy z tego dumni - podkreśla.

Pod jego postem mocno zawrzało. Krytycy Wachowiaka uważają, że kapłani tacy jak on w dobie pandemii narażają ludzi na niebezpieczeństwo.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Niedzielski ogłasza początek końca pandemii. Eksperci: Wirus dalej będzie zabijał
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić