Ksiądz dał zadanie uczniom. Jedna z prac bardzo go wzruszyła

294

Aktywny w mediach społecznościowych jezuita Grzegorz Kramer na lekcji religii poprosił uczniów trzeciej klasy, by napisały list do św. Mikołaja dla innych. Jeden z listów szczególnie go wzruszył.

Ksiądz dał zadanie uczniom. Jedna z prac bardzo go wzruszyła
Jezuita pokazał list do Mikołaja jednej z uczennic. (Facebook)

Ksiądz Grzegorz Kramer prowadzi zajęcia religii w szkole podstawowej. W jednym z ostatnich wpisów na Facebooku opowiedział, co działo się na lekcji katechezy, gdy dał uczniom zadanie, by napisały listo do św. Mikołaja.

W trzeciej klasie dzieciaki pisały listy do św. Mikołaja dla innych. Mieli kilka propozycji: dla wybranego kolegi/koleżanki, osoby, której nie lubią, albo pracownika szkoły (nie nauczyciela) - relacjonuje ksiądz.

Jezuita opowiadał dzieciom o św. Mikołaju (tym pierwszym), ale też o tych, których znamy z mediów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Listy do świętego Mikołaja. Jedno dziecko ma wyjątkową prośbę

W pewnym momencie do księdza podeszła dziewczyna.

Gdy lekcja się skończyła, jedna dziewczynka, pokazując mi swoją pracę, nachyliła się do mnie i szeptem powiedziała: ale ja proszę pana już wiem, że to z tym Mikołajem to taka bajka, mama mi wszystko powiedziała, ale nie można mówić dzieciom o tym, bo będzie im przykro. No i masz babo placek - opisuje z humerem duchowny.

Przy okazji ks. Kramer opublikował jedną z prac, która najbardziej go wzruszyła. Było na niej napisane. "Drogi święty Mikołaju. Myślę o jednej osobie dla której chcę, żebyś podarował ten prezent który narysuję". Dziecko pomyślało o kimś z Ukrainy, gdyż narysowało flagę tego kraju.

"Wzruszyłam się", "Dzieci mają większą wrażliwość niż my dorośli", "Kochane dzieciaki" - komentują internauci.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić