Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Ksiądz Dębski składał seksualne propozycje. Jest decyzja ws. kary

88
Podziel się:

Metropolita białostocki podjął decyzję w sprawie kary dla księdza Andrzeja Dębskiego, który wysyłał kobiecie wiadomości i nagrania z propozycjami seksualnymi.

Ksiądz Dębski składał seksualne propozycje. Jest decyzja ws. kary
Ks. Andrzej Dębski (TVP3)

W poniedziałek abp Józef Guzdek wydał dekret w sprawie księdza Andrzeja Dębskiego. Został on pozbawiony prawa do wykonywania jakichkolwiek posług duszpasterskich i noszenia stroju duchownego. Otrzymał też nakaz "podjęcia terapii i pokuty w miejscu wskazanym przez metropolitę białostockiego".

Dekret ma związek ze sprawą, którą w sobotę opisała "Gazeta Wyborcza". Podano, że rzecznik białostockiej kurii ks. Andrzej Dębski pisał na Messengerze do internautki Oli.

W wiadomościach zawierał propozycje natury seksualnej. Oferował kobiecie współżycie w gabinecie metropolity. Gazeta twierdzi poza tym, że kapłan masturbował się na jednym z nagrań, które wysłał kobiecie.

Zapadła decyzja w sprawie ks. Dębskiego. "Nigdy nie powinno mieć miejsca"

W komunikacie zaprezentowanym na stronie internetowej białostockiej kurii podkreślono, że takie zachowanie "jest skandaliczne i niegodne postępowanie księdza" oraz "spowodowało uzasadnione oburzenie, smutek, ból i przygnębienie oraz stało się źródłem wielkiego zgorszenia"

Takie zachowanie kapłana nigdy nie powinno mieć miejsca. Metropolita Białostocki przeprasza wszystkich za zgorszenie spowodowane zachowaniem, które nie przystoi kapłanowi. Wyraża szczególne ubolewanie z powodu słów poniżających godność kobiety - podsumowano.
Zobacz także: Ksiądz nadal odprawia mszę, gdy potężny tajfun Rai uderza w kościół na Filipinach
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(88)
Doti
2 miesiące temu
I to ma być kara? Terapia? Wyrzucić ze społeczeństwa!
E..
2 miesiące temu
To nie był ksiądz z powołania, ale karierowicz. Swoimi wpisami krzywdzicie księży z powołania, a takich jest dużo! Idźcie i poszukujcie, posłuchajcie... A kiedy się nawrócicie, zaczniecie się modlić za gorszycieli.
Cezary
3 miesiące temu
Wrogiem każdej religii, zwłaszcza patriarchalnej jest ona sama.
Bartosz
3 miesiące temu
CELIBAT dla kogo? To największa przyczyna problemów i tych nie normalnych zachowań, młodych, zdrowych ludzi, którzy muszą tłamsić normalny popęd seksualny, no i idą w kierunku frustracji i paskudnych zachowań. Jak aborcja nadal będzie nielegalna a dostęp do antykoncepcji ograniczany pod pretekstem postępowania zgodnie ze swoim sumieniem i religią (klauzula sumienia i deklaracja wiary) a prawo będzie zezwalało tylko seks hetero po ślubie w kościele to przestępczość wzrośnie, żeby w końcu kogoś było stać na to żeby kogoś było stać na zakup mieszkania a najlepiej wybudowanie domu i wykopanie studni oraz religijny ślub i wesele i utrzymanie żony i dzieci oraz sakramenty dla całej rodziny. Wiem co mówię. Wiele jest incydentów, że niewinni ludzie są wyzywani od dzieci szatana itd bo ich rodziców nie stać na sakramenty obrzędy religijne. W klasie miałem kolegę, któremu dokuczano bo jego rodziców nie stać na sakramenty i obrządki religijne oraz obchodzenie świąt religijnych i cała klasa go wyzywała od dzieci szatana i biedak popełnił samobójstwo. Tylko ja mu nie dokuczałem i też miałem z tego powodu problemy ale nadal się z nim kolegowałem.
bogdan1
3 miesiące temu
Oto prawdziwe oblicze Kościoła.Tego Kościoła.
Zmzm
3 miesiące temu
Księża albo głupio mówią albo głupio robią a głupi lud jeszcze im za to placi
bunio
3 miesiące temu
Wytłumaczcie mi jedną rzecz, nie pochwalam zachowania tego księdza, ale jeśli chodzi o kościół to komentarze są odblokowane, a jakże...ale jeśli bym chciał wyrazić swoje zdanie np. na temat półgłupka kadyrowa koszykarza to komenty są zablokowane, to jak to jest co? znając życie to pewnie tego nie puścicie bo to nie po waszej niemaszej myśli.
Kasia
3 miesiące temu
Księża są pozbawieni sami sobie, bez psychologa, seksuologa. Samotni piją, grają w karty, czy masturbują się lub grają w gry. Często mają depresję i popełniają samobójstwa. Jeśli nie ma prawdziwego powołania i łączności z Bogiem to takie są efekty. Nie każdy może być księdzem, za późno to do nich dociera. Wstydzą się wycofać i boją się trudu zwykłego życia i potępienia przez bliskich. Trzeba księży jakoś przygotowywać i naprawdę chcieć naśladować Jezusa a nie dorabiać się fortuny i postępować ohydnie. Powinien być jakiś przesiew.
bronek
3 miesiące temu
całkiem normalne zachowanie,chciał się umowić,tylko błąd zrobił że pisał,powinien podjechać po cywilnemu
warszawianka
3 miesiące temu
“Kiedy zapadały najgorsze wyroki, Stefan był dwudziestoparoletnim człowiekiem, który niewiele rozumiał z tego, co się działo” powiedział jego brat A Michnik naczelny GW. warto więc przypomnieć , że Stefan Michnik, który osobiście nadzorował mordowanie polskich patriotów, był oskarżony o zbrodnie stalinowskie.
ELBA
3 miesiące temu
CELIBAT dla kogo? To największa przyczyna problemów i tych nie normalnych zachowań, młodych, zdrowych ludzi, którzy muszą tłamsić normalny popęd seksualny, no i idą w kierunku frustracji i paskudnych zachowań.
sęp
3 miesiące temu
Ogarnia mnie pusty śmiech kiedy czytam że ci wszyscy kościelni dranie otrzymują za karę modlitwę o nawrócenie i pokutę . Oto cała paranoja KK w Polsce
HadeSS 88
3 miesiące temu
Komu skladal ? Biskupowi ? Ministrantowi ? czy male Zosi ? a Ojciec kiedys powiedzial kto nie ma pokus ?! niech kamieniem we mnie rzuci
Pan_Wu
3 miesiące temu
Czyli po staremu, wywiozą go na zapadłą plebanię, każ się przefarbować czy zapuścić brodę i ot cała kara ;)
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić