Ksiądz Dębski składał seksualne propozycje. Jest decyzja ws. kary

138

Metropolita białostocki podjął decyzję w sprawie kary dla księdza Andrzeja Dębskiego, który wysyłał kobiecie wiadomości i nagrania z propozycjami seksualnymi.

Ksiądz Dębski składał seksualne propozycje. Jest decyzja ws. kary
Ks. Andrzej Dębski (TVP3)

W poniedziałek abp Józef Guzdek wydał dekret w sprawie księdza Andrzeja Dębskiego. Został on pozbawiony prawa do wykonywania jakichkolwiek posług duszpasterskich i noszenia stroju duchownego. Otrzymał też nakaz "podjęcia terapii i pokuty w miejscu wskazanym przez metropolitę białostockiego".

Dekret ma związek ze sprawą, którą w sobotę opisała "Gazeta Wyborcza". Podano, że rzecznik białostockiej kurii ks. Andrzej Dębski pisał na Messengerze do internautki Oli.

W wiadomościach zawierał propozycje natury seksualnej. Oferował kobiecie współżycie w gabinecie metropolity. Gazeta twierdzi poza tym, że kapłan masturbował się na jednym z nagrań, które wysłał kobiecie.

Zapadła decyzja w sprawie ks. Dębskiego. "Nigdy nie powinno mieć miejsca"

W komunikacie zaprezentowanym na stronie internetowej białostockiej kurii podkreślono, że takie zachowanie "jest skandaliczne i niegodne postępowanie księdza" oraz "spowodowało uzasadnione oburzenie, smutek, ból i przygnębienie oraz stało się źródłem wielkiego zgorszenia"

Takie zachowanie kapłana nigdy nie powinno mieć miejsca. Metropolita Białostocki przeprasza wszystkich za zgorszenie spowodowane zachowaniem, które nie przystoi kapłanowi. Wyraża szczególne ubolewanie z powodu słów poniżających godność kobiety - podsumowano.
Zobacz także: Ksiądz nadal odprawia mszę, gdy potężny tajfun Rai uderza w kościół na Filipinach
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić