Aldona Brauła
Aldona Brauła| 
aktualizacja 

Ksiądz do polityków. "Nie jesteście lepsi od nas!"

9

Rząd zdecydował o przedłużeniu kwarantanny, co oznacza dalsze zamknięcie restauracji, sklepów czy siłowni. Rygorystycznych przepisów nie przestrzegają jednak sami politycy, co w rozmowie z Faktem skomentował ks. Janusz Koplewski, spowiednik gwiazd.

Ksiądz do polityków. "Nie jesteście lepsi od nas!"
PiS (PiS, Andrzej Hrechorowicz)

Do 31 stycznia została przedłużona narodowa kwarantanna. Oznacza to, że restauracje, centra handlowe, siłownie czy hotele pozostają zamknięte. Do rygorystycznych przepisów nie stosują się jednak sami rządzący.

Już na początku pandemii było głośno o Jarosławie Kaczyńskim, który odwiedził groby bliskich, pomimo zamknięcia cmentarzy. Ostatnio jeden z posłów PiS wyjechał w ferie na Kubę, wiceminister pojawił się na meczu siatkówki, a Jadwiga Emilewicz i jej synowie brali udział w zgrupowaniu narciarskim, choć nie mieli licencji Polskiego Związku Narciarskiego.

Równi i równiejsi

Sytuację tę skomentował znany ksiądz Janusz Koplewski. Wskazał na to, że politycy pouczają Polaków, ale sami nie potrafią się zastosować do wytyczonych przepisów.

Zobacz także: Jadwiga Emilewicz złamała obostrzenia? Wiceminister uważa, że była posłanka popełniła błąd
Nie jesteście lepsi od nas! Jezus nauczał, że nie ma równych i równiejszych. Kardynał z Berlina pokazywał mi kiedyś swoje mandaty za prędkość. W Niemczech wszyscy muszą przestrzegać prawa, a u nas to wygląda troszeczkę inaczej – powiedział dla Faktu ks. Koplewski.

Pomimo trwania kwarantanny biznesy próbują się ratować. Wiele restauracji otwiera się na nowo, działają także niektóre hotele i pensjonaty. Kolejni właściciele miejsc zapowiadają, że obecne przepisy są niekonstytucyjne i wkrótce także zamierzają otworzyć na nowo swoje biznesy.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić