o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MMC
|

Przewodniczący z PiS i służbowe auto. Wybuchła afera

150
Podziel się

Choć przewodniczący sejmiku w Świętokrzyskiem może liczyć na auto z urzędu, to to, jak korzysta z tego przywileju Andrzej Pruś, niektórych może zaskoczyć.

Przewodniczący z PiS i służbowe auto. Wybuchła afera
bErSkwSZ

Przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego zdecydował się na skorzystanie z samochodu przydzielanego z urzędu. Na mocy dokumentu wydanego 8 września 2017 roku przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Adama Jarubasa ma do tego prawo. Jednak to, jak korzysta z tego przywileju przewodniczący z PiS Andrzej Pruś, stało się przedmiotem dyskusji.

bErSkwTb

Śledztwo w sprawie przeprowadziła "Gazeta Wyborcza". Pojawiło się podejrzenie, że przewodniczący z ramienia PiS nie ma ani prawa jazdy, ani samochodu, co tłumaczyłoby jego wniosek o przydzielenie kierowcy i służbowego pojazdu. Jednak Andrzej Pruś mieszka w Starachowicach, a swoje biurko ma w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach. W jedną stronę to ponad 50 km. I tak codziennie.

Pan przewodniczący Andrzej Pruś korzysta w dni powszednie z auta służbowego na trasie Starachowice – Kielce – Starachowice, jak również podczas innych przejazdów w ramach wykonywania swoich obowiązków. W listopadzie ubiegłego roku pan przewodniczący korzystał z auta służbowego przez 20 dni (przejechał nim 4500 km), a w miesiącu grudniu - 21 dni (4900 km) - wytłumaczyła dla "Gazety Wyborczej" Agnieszka Kołacz-Sarnowska, rzeczniczka marszałka województwa świętokrzyskiego.
bErSkwTh

Pojawiło się jednak pytanie, czy faktycznie przewodniczący sejmików są tak zapracowani. Głos zabrał radny wojewódzki PSL Andrzej Bąk. Przyznał, że takie obowiązki zajmują kilka dni w tygodniu i codzienne jeżdżenie do urzędu wydaje się zbędne.

Albo piętnastu przewodniczących sejmików z Polski i wszyscy poprzedni, w tym ja, jesteśmy leniami, albo ten gość jest taki zapracowany. Dla mnie ta historia to ewidentne nadużycie władzy i stanowiska - skomentował dla "GW" Arkadiusz Bąk, były przewodniczący jednego z sejmików.
Zobacz także: Góralskie Veto i słowa organizatora akcji o COVID-19. Poseł PiS: szkodliwa wypowiedź
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErSkwTC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(150)
Żółtek
5 miesięcy temu
Nieudacznik którym steruje poseł,wykonujący ślepo polecenia.Prawa jazdy nie ma bo wszędzie woził go Lipiec,brak koordynacji ruchów więc prawa jazdy nie zrobi
Hmn
7 miesięcy temu
Więc z góry PIS zakładał, że ten facet będzie nadużywał władzy.I to dowód, ze PiS to organizacja przestępcza.
Gal Anonim
7 miesięcy temu
Nie bądźcie paździerze zazdrośni !!!
bErSkwTD
Polak
7 miesięcy temu
a Tuska pamiętacie i jego eskapady samolotem na obiad z Warszawy do Gdańska i kto za to płacił my podatnicy zapomnieliście
Obywatel
7 miesięcy temu
Dziękujemy ***** *** !
Obserwator
7 miesięcy temu
Ludzie to nie tylko Kielce W Rzeszowie to samo znam z autopsji w urzędzie marszałkowskim wicemarszałek jeździ nawet na zakupy oczywiście prywatne. Domyślam się że tak jest w całej Polsce. Im wolno a przepraszam im się NALEŻY.
321
7 miesięcy temu
tylko tacy w Pisie są, prezesowi takimi ludźmi jest łatwo sterować,co prezes powie to robią bez wachania albo straci wszystko
antypisior
7 miesięcy temu
A Pawłowicz prawa jazdy ani samochodu nie miała, ale kilometrówki rozliczała i kasowała pieniądze, tak to prawa i sprawiedliwa. Ale to u nich norma, a pazerność ponoć jak zwykle u wszystkich, choć widać że są jednak lepsi.
Drivergis
7 miesięcy temu
A ktoś policzył ile zajmuje kierowcy dojazd po pasażera i późniejszy powrót? Kilometrarz od razu można przełożyć x2 bo wiadomo, że kierowca nie nocuje w samochodzie pod domem
ZR70
7 miesięcy temu
Nie ma prawa jazdy bo egzaminy są zbyt trudne czy ma zabrane za jazdę po spożyciu?
300 km
7 miesięcy temu
Ale trasa... Sprawdźcie tych podsekretarzy i sekretarzy, którzy kręcą po 100-150 rano i wieczorem. Ministerstwa, urzędy, spółki skarbu państwa...
to ja
7 miesięcy temu
ile ludzi w Polsce dojeżdża do pracy własnym samochodem i jest ok, a tutaj limuzyna i jeszcze kierowca!!!!
mmaa
7 miesięcy temu
a Tusk co tydzień latał służbowym samolotem do Gdańska i co mu kto zrobi widać jaka tu bezstronność GW
bErSkwTv
spokojny
7 miesięcy temu
A są kraje w Europie, bogatsze od Polski i tam auto słuzbowe ma premier i minister spraw zagranicznych.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić