o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
HNM
|

Koronawirus. Naukowiec z WHO nie ma dobrych wieści. Przyszłość może przynieść gorszego wirusa niż COVID-19

397
Podziel się

Koronawirus dzień w dzień zabija tysiące osób na całym świecie. Śmiertelność wirusa wynosi około 0,5%. Pandemia spowodowała wiele nieszczęść, jednak według WHO wirus ten to tak naprawdę nic wielkiego w porównaniu do tego, co może przynieść przyszłość.

Koronawirus. Naukowiec z WHO nie ma dobrych wieści. Przyszłość może przynieść gorszego wirusa niż COVID-19
Koronawirus to nie jedyne zagrożenie dla ludzkości. (Getty Images, CDC)
bDJulnvV

Dr Mike Ryan, szef programu ratunkowego WHO, powiedział podczas rozmowy z dziennikarzami, że pandemia to "sygnał ostrzegawczy" dla całego świata. Okazało się właśnie bowiem, że jesteśmy bardzo "krusi".

Jak podaje Daily Mail, średnio 1 na 200 zakażonych koronawirusem umiera na COVID-19. To jedna niewiele, gdy statystyki te porówna się np. z hiszpańską grypą, która na początku XX w. mordowała miliony, głównie młodych ludzi, a współczynnik śmiertelności wynosił wtedy nawet... 2,5%.

Ten wirus to sygnał ostrzegawczy. Uczymy się teraz, jak robić wszystko lepiej, związane z: nauką logistyką, szkoleniami i zarządzaniem, jak lepiej się komunikować. Ale planeta jest krucha... - mówił dr Mike Ryan, cyt. przez Daily Mail.
bDJulnvX
Jeśli jest jedna rzecz, którą musimy wyciągnąć z tej pandemii, z całą tragedią i stratą, to musimy działać razem - podkreślił szef programu ratunkowego WHO.

Od samego początku istnienia człowieka zagrażały nam liczne choroby. Pojawiały się rozmaite pandemie, które z większym lub mniejszym powodzeniem uśmiercały nasz gatunek. Nie wiadomo więc, jakiego wirusa przyniesie przyszłość, jednak prawie pewne jest, że COVID-19 to nie ostatnia pandemia, jaka nas czeka. Być może nawet ta pandemia, w porównaniu, co może przynieść przyszłość, jest "łagodna".

bDJulnwd
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJulnwy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(397)
info
2 miesiące temu
Jeśli ludzie nie odsunął od władzy globalnych szaleńców,to pandemiczny świat będzie naszą codziennością
www
2 miesiące temu
Takie porównania są bezsensowne. Hiszpanka zabiła 2,5% bo wtedy stan medycyny był na dużo niższym poziomie.
Sebazpis
2 miesiące temu
Artykuł i stwierdzenie równie szybko dorywcze jak piosenka various manx, że "wszystko może się zdarzyć".
bDJulnwz
johannes de
2 miesiące temu
Gates wszystko Wam wyklaruje
To ja
2 miesiące temu
Czyli jak grypa 0,5% śmiertelności.
Najnowsze komentarze (397)
Kicia Kubuś
2 miesiące temu
Same pandemię jedna za drugą co jeszcze WHO wymyśli
Więcej_pokory
2 miesiące temu
Śmiertelność na poziomie grypy ale o wiele więcej osób chorych niż przy grypie, dlatego mamy pandemię a nie atak sezonowego wirusa jak w przypadku grypy, poważniejsze powikłania niż po grypie i na większa skalę, nieporównanie więcej osób potrzebujących leczenia szpitalnego w tym na OIOM-ach. Myślenie i dokładna analiza nie bolą. Naprawdę uważacie, że śmiertelność na poziomie 0,5% to mało? - bo jak na razie was nie dotyczy. Wszyscy powinni zacząć się modlić, żeby nie było wirusa o śmiertelności dochodzącej do 90% jak przy eboli.Więcej pokory drodzy Ziemianie - przez takie właśnie postawy ignorowania i bagatelizowania jesteśmy w czarnym lesie - mówiąc delikatnie. Obecny wirus ma pochodzenie odzwierzęce. Niszczymy naturalne ekosystemy i miejsca bytowania dzikich zwierzą. Te ostatnie muszą migrować i przenoszą się w pobliże ludzkich siedzib - tym samym wchodząc z nim w kontakt. Człowiek musi zacząć się samoograniczać w przeciwnym razie ograniczy nas i to szybciej niż myślimy - Matka Ziemia. Da nam takiego klapsa, że możemy tego jako gatunek, nie przetrwać.
Karol
2 miesiące temu
Już mają to zaplanowane
O co chodzi?
2 miesiące temu
Jedyne czego się boję to ludzi , którzy wymyślili tą całą pseudopandemię i przekonali do niej cały świat. To jest przerażające jak łatwo jest przekonać ludzi nawet do tak paranoicznych ideologii.
Khxz
2 miesiące temu
Ludzie siedzą na kanapie oglądają filmy science ale nie dopuszczają do siebie rzeczy, które równie dobrze mogą przybyć i zniszczyć ich. Ito w każdym nieprzewidzianym momencie. Zrobiliśmy się wygodni, czerpiemy całymi garściami z życia, ale to życie zagrożone jest co sekundę na tej planecie. A ludzie mysla że ich to nie dotyczy i popełniają błędy zamiast wszystko robić aby ich nie popełniać ze szkoda dla człowieka i wszystkiego co go otacza. Człowiek jest tak krucha istota ze gdyby każdy to odczuł na sobie, nigdy by już nic nie robił aby w to życie jeszcze ingerować w sposób negatywny.
Wit
2 miesiące temu
Jeśli ludzie nie ograniczą swoją prokreację to żle się to dla nich skończy!
Ciekawski
2 miesiące temu
"Śmiertelność wirusa wynosi około 0,5%" - czyli że co?
Jasil
2 miesiące temu
Teraz zawsze bedzie pandemia dobrze się na niej zarabia
bDJulnwr
...
2 miesiące temu
....bo plan na przyszłość już jest - teraz tylko trzeba dorobić dobrą historię.
jun
2 miesiące temu
ludzi zabije ich własna leniwośc zaczynają od tego co jemy, i jaki tryb zycia prowadzimy a co to takiego zajrzyjcie na etykiety produktów które spozywacie i jak to zostało wyprodukowane
8787
2 miesiące temu
całe WHO powiesić za zbrodnie przeciwko ludzkości i skończą się pandemie
hmm
2 miesiące temu
Sam jestem ciekaw ile tam mają jeszcze na stanie wirusów do wypuszczenia...już w 2012 raporty USA które czytał prezydent przy obejmowaniu władzy ćwierkały że coś się wydarzy i w 20 19/20 zobaczyliśmy co wypuścili.
Dżesika
2 miesiące temu
Sugeruje że jak będziecie zostawiać dużo kasy w aptekach i dawać sobie wmawiać choroby to wtedy będzie ok i on pomoże
Jerzy
2 miesiące temu
Podobno ok 2,5 mld ludzi musi umrzeć aby uratować naszą planetę. Okropna perspektywa.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić