Ksiądz nie może przestać. "Czuję, że to będzie wiral"

39

Ksiądz Sebastian Picur znów nagrał filmik związany z odprawianymi przez młodzież i dzieci fikcyjnymi mszami w grze Roblox. Oprócz komentarza na temat zabawy młodych graczy, postanowił żartować z całej sytuacji. Internauci nie mają wątpliwości. - Czuję, że to będzie wiral - piszą w komentarzach.

Ksiądz nie może przestać. "Czuję, że to będzie wiral"
Ksiądz nie może przestać. "Czuję, że to będzie wiral" (Pixabay, Ks. Sebastian Picur)

To już ósmy filmik nagrany przez księdza Sebastiana Picura w temacie mszy z gry Roblox. W sieci rozgorzała dyskusja na temat tego typu "zabaw". Roblox to internetowa gra komputerowa, w której gracze mają pełną swobodę gry i tworzenia świata. Mogą budować wille z basenem, supermarkety, zamki, a nawet kościoły, co stało się ostatnio bardzo popularne.

Choć początkowo ksiądz podszedł do tematu z dystansem mówiąc o grzechu ciężkim w przypadku "znieważenia wartości religijnych", teraz raczej żartuje z całej sytuacji. Nagrał jeszcze kilka ostrzeżeń mówiących o tym, że nawet gdyby to on odprawił "mszę świętą" w Roblox, nie byłaby ona ważna, bo "to tylko gra" i nie ma żadnych wartości sakramentalnych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ukraina nie powinna być dozbrajana? Posłanka ostro o Watykanie

Ksiądz nie może przestać. "Czuję, że to będzie wiral"

Ksiądz nagrał już ósmy filmik na temat głośnej sprawy mszy świętych w Robloxie. Postanowił wykorzystać popularność tego zjawiska i stworzył o nim aż osiem filmików. Tym razem żartuje z tego tematu, udzielając nauk i porad do kultowej już rozgrywki, na której słyszymy słynne "Artur, przyszykuj kadzidło".

Na dwóch najnowszych filmikach ks. Sebastian Picur pojawia się w towarzystwie młodzieży. Jedno nagranie zostało wykonane w szkole przed lekcją religii. Na ekranie wyświetlany jest Roblox, gdy duchowny wchodzi do klasy. Można też usłyszeć dźwięk z kadzidłem i Arturem oraz przeczytać: - Gdy klasa czeka na lekcję religii.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Kolejny filmik to nagrany już wcześniej przez duchownego instruktaż rozpalania kadzidła. - Reaktywacja - pisze ksiądz z TikToka. Internauci nie mają wątpliwości: - Czuję, że to będzie viral, - "Artur, przyszykuj kadzidło" na młodzieżowe słowo roku 2023, - Boję się, że Kościół upadnie przez Roblox.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić