Ksiądz nie może przestać. "Czuję, że to będzie wiral"
Ksiądz Sebastian Picur znów nagrał filmik związany z odprawianymi przez młodzież i dzieci fikcyjnymi mszami w grze Roblox. Oprócz komentarza na temat zabawy młodych graczy, postanowił żartować z całej sytuacji. Internauci nie mają wątpliwości. - Czuję, że to będzie wiral - piszą w komentarzach.
To już ósmy filmik nagrany przez księdza Sebastiana Picura w temacie mszy z gry Roblox. W sieci rozgorzała dyskusja na temat tego typu "zabaw". Roblox to internetowa gra komputerowa, w której gracze mają pełną swobodę gry i tworzenia świata. Mogą budować wille z basenem, supermarkety, zamki, a nawet kościoły, co stało się ostatnio bardzo popularne.
Choć początkowo ksiądz podszedł do tematu z dystansem mówiąc o grzechu ciężkim w przypadku "znieważenia wartości religijnych", teraz raczej żartuje z całej sytuacji. Nagrał jeszcze kilka ostrzeżeń mówiących o tym, że nawet gdyby to on odprawił "mszę świętą" w Roblox, nie byłaby ona ważna, bo "to tylko gra" i nie ma żadnych wartości sakramentalnych.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Ukraina nie powinna być dozbrajana? Posłanka ostro o Watykanie
Ksiądz nie może przestać. "Czuję, że to będzie wiral"
Ksiądz nagrał już ósmy filmik na temat głośnej sprawy mszy świętych w Robloxie. Postanowił wykorzystać popularność tego zjawiska i stworzył o nim aż osiem filmików. Tym razem żartuje z tego tematu, udzielając nauk i porad do kultowej już rozgrywki, na której słyszymy słynne "Artur, przyszykuj kadzidło".
Czytaj także: Ksiądz o 18-latkach. Ludzi rozzłościło jedno
Na dwóch najnowszych filmikach ks. Sebastian Picur pojawia się w towarzystwie młodzieży. Jedno nagranie zostało wykonane w szkole przed lekcją religii. Na ekranie wyświetlany jest Roblox, gdy duchowny wchodzi do klasy. Można też usłyszeć dźwięk z kadzidłem i Arturem oraz przeczytać: - Gdy klasa czeka na lekcję religii.
Kolejny filmik to nagrany już wcześniej przez duchownego instruktaż rozpalania kadzidła. - Reaktywacja - pisze ksiądz z TikToka. Internauci nie mają wątpliwości: - Czuję, że to będzie viral, - "Artur, przyszykuj kadzidło" na młodzieżowe słowo roku 2023, - Boję się, że Kościół upadnie przez Roblox.