aktualizacja 

Ksiądz grzmi o "grzechu ciężkim". Poszło o msze w internecie

188

Roblox to internetowa gra komputerowa, w której gracze mają pełną swobodę gry i tworzenia świata. Zamiast willi z basenem rodem z The Sims, młodzi gracze budują kościoły i odprawiają w nich msze święte. Ksiądz Sebastian Picur zabrał głos na temat nowego trendu. Duchowny z TikToka mówi o "grzechu ciężkim". Czy jest aż tak źle?

Ksiądz grzmi o "grzechu ciężkim". Poszło o msze w internecie
Dzieci odprawiły mszę świętą w grze komputerowej. Ksiądz mówi o "grzechu ciężkim" (TikTok, YouTube, Ks. Sebastian Picur, Lesio Trans)

Niedawno w sieci zapanował trend na odprawianie mszy świętych w Roblox. Jest to edukacyjna gra komputerowa, w której uczestnicy sami tworzą świat i kreują rozgrywkę. Młodzi gracze zamiast willi z basenem, szkół czy centrów handlowych postanowili budować kościoły i odprawiać w nich msze święte.

Ostatnio głośno jest o tym w mediach społecznościowych również za sprawą utworzenia Sejmu i zorganizowania w nim obrad. Jednak to fikcyjne pogrzeby, chrzciny i inne nabożeństwa przyciągają największą uwagę internautów. Są one odprawiane niemal identycznie, jak prawdziwe. Zauważalną różnicą jest cienki i wysoki głos bardzo młodego "księdza". Co na to prawdziwi duchowni?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Msza tylko w kościele? Ksiądz o nabożeństwach online

Dzieci odprawiają msze święte w grze komputerowej. Ksiądz mówi o "grzechu ciężkim"

Ksiądz Sebastian Picur znany z krótkich filmików na temat wiary na TikToku, postanowił zabrać głos na temat kreatywności młodych graczy z Roblox. Mówi o grzechu ciężkim, jednak tylko w jednym przypadku. Gracze mogą czuć się zaniepokojeni?

Jeżeli taka gra miałaby na celu znieważenie wartości religijnych, wtedy jest to grzech ciężki - podaje ks. Sebastian Picur.

Na ten sam temat głos zabrał również inny duchowny. Kilka dni temu ksiądz Krzysztof Kołtunowicz stwierdził z dystansem, że to, co robią dzieci ma "potencjał". Chodzi zapewne o przyszłe pokolenie księży. Dodał też, że młodzi nie popełniają grzechu, o ile zwracają uwagę na przepisy liturgiczne. Gdyby ktoś chciał wybrać się na taką "mszę" warto dodać, że nie mają one żadnej wartości sakramentalnej.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić