aktualizacja 

Ksiądz o Janie Pawle II. "Nie wierzę, że Bóg dopuścił do beatyfikacji"

875

Ksiądz Rafał Główczyński, znany na Tik Toku jako "Ksiądz z osiedla" zabrał głos w temacie pedofilii. Historie, jakie opowiedział w nagraniu, miały być komentarzem do dyskusji o Janie Pawle II i zarzutach, że tuszował pedofilię w kościele.

Ksiądz o Janie Pawle II. "Nie wierzę, że Bóg dopuścił do beatyfikacji"
Ksiądz z osiedla opowiedział o znanych mu duchownych oskarżonych o pedofilię (YouTube)

Skazano za pedofilię księdza, którego znam

Ksiądz Główczyński opowiedział historię znajomego księdza z Czech, który w 2006 roku został skazany za pedofilię. Młody chłopak poskarżył się na molestowanie, a jego słowa potwierdziła matka. Ksiądz szybko został skazany i trafił do więzienia a także wyrzucono go z kapłaństwa.

Po kilku latach chłopak, który go oskarżał, powiedział że musi powiedzieć jak było naprawdę. Zeznał, że do oskarżenia księdza zmusiła go matka - relacjonował ks. Główczyński na swoim Tik Toku.

Jego znajomy miał pomagać finansowo rodzinie tego chłopca. Jednak gdy dowiedział się, że matka chłopaka wydaje te pieniądze na alkohol, zrezygnował z tej pomocy. Oskarżenie o pedofilię miało być formą zemsty.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pedofilia w Kościele. Brak współpracy Episkopatu? „Biskupi się boją”

Strasznie łatwo jest zniszczyć ludzi

Kolejną historią była historia innego znajomego księdza, który organizował przygotowania do bierzmowania i robił spotkania w salce. Każdy wchodził indywidualnie. Pojawiła się dziewczyna, która nic nie umiała. Ksiądz jej powiedział, że raczej nie zda.

Albo mnie ksiądz dopuści, albo powiem że składał mi tu ksiądz niemoralne propozycje - miała zagrozić dziewczyna.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Drodzy strasznie łatwo jest zniszczyć ludzi. Dlatego jak słyszę o przypadkach pedofilii, to chcę, żeby sprawca został skazany, żeby wszystko zostało wyjaśnione. Ale jestem bardzo ostrożny z osądami. Zwłaszcza jeżeli chodzi o osoby, które już nie żyją - zaznaczył ks. Główczyński.

W ten sposób nawiązał do zamieszania wokół osoby Jana Pawła II. Ksiądz przyznał, że nie rozumie, czemu te sprawy wychodzą dopiero teraz, a nie kiedy Jan Paweł II żył i mógł wszystko wyjaśnić.

Nie wierzę, że Pan Bóg dopuścił do beatyfikacji osobę, która kryła pedofilów - podsumował ks. Główczyński.
Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić