Ksiądz odmówił przyjęcia koperty. Duchowny tłumaczy zasady kolędy

43

Użytkownik TikToka przytoczył historię księdza, który przyszedł po kolędzie i odmówił przyjęcia koperty od bezrobotnego. Do sytuacji odniósł się znany w sieci ks. Sebastian Picur.

Ksiądz odmówił przyjęcia koperty. Duchowny tłumaczy zasady kolędy
Ksiądz z TikToka rozwiał wątpliwości (TikTok)

Temat wizyty duszpasterskiej od zawsze elektryzował Polaków. Duchowni odwiedzają domy i mieszkania w całym kraju w okresie noworocznym, aby je pobłogosławić. Dużą ciekawość zawsze budzi sprawa pieniędzy dla księdza, które zazwyczaj dobrowolnie są przekazywane przez gospodarza.

Jeden z internautów opowiedział historię swojego kolegi. Bezrobotny mężczyzna wspomniał o swojej trudnej sytuacji księdzu podczas kolędy, dlatego duchowny odmówił przyjęcia od niego koperty z pieniędzmi.

Na komentarz zareagował ks. Sebastian Picur z TikToka. Młody kapłan zamieścił nagranie wideo, w którym wytłumaczył sens wizyty duszpasterskiej.

Duchowny wytłumaczył, że w kolędzie nie chodzi wcale o pieniądze. Stwierdził, że zna wiele przypadków podobnych do tych przedstawionych przez internautę. Te według księdza mają potwierdzać, że niektórym kapłanom nie zależy na pieniądzach, tylko na udzieleniu pomocy potrzebującej osobie.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Zobacz także: Polityk PiS zaskakująco o Pegasusie. „Widać wyraźnie, że jest coś na rzeczy”
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić