aktualizacja 

Ksiądz Piotr zapytany o Harry'ego Pottera. Po tym ludzie się zagotowali

410

Ksiądz Piotr Jarosiewicz jest bardzo popularny na TikToku. Filmiki duszpasterza młodzieży diecezji drohiczyńskiej na portalu oglądają setki tysięcy osób. W jednym z nich podzielił się informacjami na temat książek i filmów o Harrym Potterze.

Ksiądz Piotr zapytany o Harry'ego Pottera. Po tym ludzie się zagotowali
Ksiądz Jarosiewicz w końcu wypowiedział się na temat Harry'ego Pottera (TikTok)

Ksiądz Jarosiewicz przyznał, że niejednokrotnie był pytany o postać Harry'ego Pottera w czasie swoich transmisji na żywo. Jednak zwykle puszczał te pytania mimo uszu. Tym razem jednak postanowił się do nich odnieść i posłużył się przy tym książką egzorcysty księdza Michała Olszewskiego pt. "Egzorcyzmy. Posługa Miłości"

Nam się wydaje, że rzeczywistość duchowa to jakieś bajki. Mamy trudności z uwierzeniem w skutki czarów. Dzięki uwielbianej przez dzieci postaci Harry'ego Pottera traktujemy czary jako zabawę, jako coś pozytywnego. Niestety, są to tylko pozory. Wejście w przygodę z Harrym Potterem w wielu przypadkach kończy się opętaniem. Kiedyś podczas egzorcyzmów wyganiałem wyganiałem duchy Harry'ego Pottera. Zapytałem je - dlaczego weszłyście do serca tej osoby? - Bo ta osoba oglądała i fascynowała się Harrym Potterem - odpowiedziały. Byłem zszokowany - cytował książkę księdza Olszewskiego ksiądz Jarosiewicz.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Autor filmiku zaznaczył, że nie chce straszyć i nie chce generalizować. Po prostu dzieli się tym, co wyczytał i robi to z poczucia troski.

Mamy najlepsze książki, wybierajmy te najlepsze - dodał ksiądz Jarosiewicz.

Internauci masakrują

Film spotkał się z żywym odbiorem wśród internautów. Jednak ich komentarze rzadko kiedy były pozytywne wobec przekazu księdza Jarosiewicza.

@ks.piotrjarosiewicz urodziłem się w 1990 roku, czytałem Harry'ego Pottera. Książka pokazuje, czym jest miłość, przyjaźń i najważniejsze cechy... Tam pieniądze nie miały znaczenia, w przeciwieństwie do obecnego Kościoła katolickiego. Jeśli ma Pan odwagę odpowiedzieć na ten komentarz - napisał jeden z internautów.

Jednak ksiądz Jarosiewicz nie odpowiedział na ten komentarz. Inni internauci zwracają uwagę na to, że Harry Potter jest postacią fikcyjną, więc nie może mieć swojego ducha.

Kontrowersyjny autor

Autor książki, którą cytuje ksiądz Jarosiewicz, jest już znany mediom w Polsce.

Autor to ten sam, który egzorcyzmował salcesonem ? Szanujmy się … - skomentował filmik jeden z internautów.

Faktycznie, ksiądz Michał Olszewski zasłynął nietypowymi egzorcyzmami. Jedną z opętanych, którą leczył, miała być wegetarianka. Demonów z jej ciała i duszy postanowił się pozbyć za pomocą...salcesonu. Co ciekawe, ksiądz Olszewski jest też całkiem obrotnym biznesmenem. W ramach jego Fundacji Profeto działa już m.in. radio, portal i sklep. Różne kanały mają mieć jeden cel: ewangelizować w nowoczesny sposób. W 2020 r. fundacja Profeto wygrała ogłoszony przez Ministerstwo Sprawiedliwości konkurs na pomoc ofiarom przestępstw. Dostała na ten cel, bagatela, 50 mln zł.

Zobacz także: O. Paweł Gużyński o Tadeuszu Rydzyku: chłopek-roztropek polskiego Kościoła
Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić