Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Ksiądz z Podkarpacia oskarżony. Grozi mu 5 lat więzienia

146
Podziel się:

​Na początku marca rozpocznie się proces księdza, który pracował jako katecheta w jednej ze szkół powiatu krośnieńskiego (woj. podkarpackie). Duchowny miał wysyłać swoim uczniom niemoralne propozycje i prosić ich o zdjęcia. Rozprawa będzie niejawna.

Ksiądz z Podkarpacia oskarżony. Grozi mu 5 lat więzienia
Ksiądz wkrótce stanie przed sądem. (Pixabay)

Termin pierwszej rozprawy wyznaczono na 2 marca - podaje portal nowiny24.pl. W Sądzie Rejonowy w Krośnie odbyło się posiedzenie z udziałem prokuratora, obrońców i przedstawicielek małoletnich. Zdecydowano, że proces będzie się toczył za zamkniętymi drzwiami.

Ksiądz namawiał dzieci do robienia sobie zdjęć

Dziennikarze będą mogli pojawić się na sali rozpraw dopiero podczas ogłaszania wyroku. O takie rozwiązanie wnioskowały obie strony postępowania.

Śledztwo w tej sprawie trwało dwa lata. Wszczęto je po doniesieniach, że katecheta pracujący w jednej ze szkół w powiecie krośnieńskim zachowywał się nieprzyzwoicie wobec chłopców z szóstej klasy.

Zarzuty wobec 53-latka dotyczą kilkakrotnego składania małoletnim propozycji wykonania innych czynności seksualnych i ich utrwalenia za pomocą zdjęć i filmów. W przypadku jednego z uczniów duchowny, usiłując doprowadzić go do tej czynności, miał wykorzystać fakt zależności małoletniego, którego przygotowywał do bierzmowania - informowała Iwona Czerwonka-Rogoś, prokurator rejonowy w Krośnie po skierowaniu aktu oskarżenia do sądu.

53-letni ksiądz nie przyznaje się do zarzutów. Odmówił także składania wyjaśnień. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

Zobacz także: Pilot Airbusa lądował przy silnym wietrze. Świadkowie przecierali oczy ze zdumienia
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(146)
Krystyna
4 miesiące temu
Dzisiejsi ojcowie sa tchórzliwi.Gdyby moje dziecko przyszło do domu z taką wiadomością,że było w jakikolwiek sposób napastowane to przede wszystkim mój mąż, mówiąc kolokwialnie,skułby mu gębę.Moja Mama,rocznik 1922,opowiadała,ze w międzywojniu, czyli początkiem lat 30tych,ksiądz mocno zbił wiejskiego chłopca na lekcji religii za jakieś lekkie przewinienie.Dziecko wróciło do domu i opowiedziało o zdarzeniu.Ojciec udał sie do ksiedza-myslę,ze do szkoły,i trzykrotnie sie zapytał czy wolno bić-na to otrzymał również trzykrotną odpowiedź,że tak.Wówczas ojciec wymierzył księdzu trzykrotnie policzek,a następnie pojechał do biskupa,ktory odwołał księdza z tej parafii.I to były czasy,gdzie kościół był niby nietykalny.
Mateusz
4 miesiące temu
KPK 387 i po robocie. Wszystkie zainteresowane media powinny się pojawić już 2 marca na godzinę 11-tą. Niedługo potem będzie ogłoszenie wyroku, szybko i jak się da to po cichu wszystko będzie zamiecione. Taka nasza polska rzeczywistość... "Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili" Mt 25, 40.
Jancio
4 miesiące temu
Proces nie jest jawny bo sprawy są trudne dla poszkodowanych. Gorsze, że za zamkniętymi drzwiami łatwiej się dogadać co do wyroku. A ten może być łagodny i daleki od odsiadki. Obstawiam próbę wyroku w zawiasach, za dobrowolne poddanie się karze. Za dużo ma za uszami żeby się całkiem wywinąć.
gjfkhjv;o/
4 miesiące temu
Zakazać tego ciemnogrodu .Moje dziecko na pewno do kościoła i na religię nie puszcze .
Wierzący
4 miesiące temu
Wywinie się i jeszcze Pana Boga będzie w to wszystko mieszał...
JaN
4 miesiące temu
Z raportu Państwowej Komisji Do Spraw Pedofilii: trzydzieści procent sprawców to księża katoliccy, z 250 prześledzonych procesów tylko dwóch księży zostało skazanych na karę więzienia.
Gość
4 miesiące temu
Dlaczego proces nie jawny ? To powinno być nagłośnione na całe Podkarpacie i okolice. Ciekawe czy te przestępstwa księdza nie obrażają uczuć religijnych jego parafian ?
asa
4 miesiące temu
plwam na kosciol katolicki i ich skrzyzowane logo
Rydzyk
4 miesiące temu
Na Podkarpaciu ciemnogród oskarży dzieci.
Pinref
4 miesiące temu
Miejmy nadzieję że dostanie te 5 lat i to nie w zawiasach !!!!!! Sprawiedliwość !!
LeonZawodowie...
4 miesiące temu
Ksiądz chciał dobrze, tylko dzieci złe interpretowały jego zachowania. Tak kiedyś znany prok. tłumaczył wybryki księdza, zobaczymy jak będzie teraz.
Dziadek Donka
4 miesiące temu
Kochani, znacie jakiegoś księdza, który nie miałby takich zarzutów? Pytam z ciekawości, bo sądzącą po ilości artykułów na temat przemocy seksualnej w kk, może być o takiego ciężko.
andreas
4 miesiące temu
A propos. Jeśli o dokumenty z tzw.procesów kościelnych trzeba występować do Watykanu, czyli do innego państwa, to należy zrewidować konkordat. Niepotrzebne nam państwo w państwie.
Marek
4 miesiące temu
Zdelegalizować w końcu tą przestępczą organizację !
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić