Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
WIP
|

Podchodziły do przechodniów na wrocławskim rynku. Strażnicy ostrzegają

238
Podziel się:

Straż Miejska ostrzega przed oszustkami, które wyłudzały od przechodniów pieniądze. Do zdarzenia doszło na Rynku we Wrocławiu. Dwie kobiety podszywały się pod wolontariuszki i twierdziły, że zbierają na rzecz nieistniejącej organizacji.

Podchodziły do przechodniów na wrocławskim rynku. Strażnicy ostrzegają
Oszustki na wrocławskim Rynku wyłudzają pieniądze (Straż Miejska Wrocław, Straż Miejska Wrocław)

Oszustki z Wrocławia zbierały na rynku pieniądze na rzecz "Regionalnego Stowarzyszenia na rzecz Głuchych i niemych Dzieci". Zbiórka nie była zarejestrowana, a dwie kobiety, które nagabywały przechodniów trafiły w ręce wrocławskich Strażników Miejskich. Funkcjonariusze ostrzegają przed fałszywymi wolontariuszkami.

Dwie kobiety w czarnych kurtkach, w rękach miały teczki i długopisy. Podchodziły do przechodniów prosząc o wsparcie i przekazanie gotówki na rzecz, jak się okazało, zmyślonych potrzebujących. Po dokonaniu wpłaty prosiły o podpis i natarczywie zaczepiały kolejne osoby, co zaniepokoiło jednego z przechodniów, który zawiadomił Straż Miejską:

Nie posiadały żadnych identyfikatorów ani puszek, jedynie miały w rękach podkładki z listą podpisów. Na widok patrolu jedna z kobiet schowała druki pod kurtkę. W związku z popełnionym wykroczeniem strażnicy wylegitymowali kobiety. Osoby prowadzące zbiórkę twierdziły, że nie znają dobrze języka polskiego - relacjonują funkcjonariusze.

Regionalne Stowarzyszenie na rzecz Głuchych i niemych Dzieci

Oszustki to dwie kobiety - starsza i młodsza, nieletnia. W czasie konfrontacji ze strażnikami pierwsza oświadczyła, że zbierają datki na "Regionalne Stowarzyszenie na rzecz Głuchych i niemych Dzieci, które chcemy budować w centrum krajowym i międzynarodowym". Nie zgłosiła jednak zbiórki, a owo stowarzyszenie nie istnieje.

W związku z przyznaniem się do winy i prowadzeniem kwesty niezgodnie z warunkami oraz nakłanianie do żebractwa osobę małoletnią, ukarano osobę odpowiedzialną mandatami.

Wrocławska Straż Miejska ostrzega i alarmuje, by nie ufać niesprawdzonym kwestom. - Osoby wyłudzające pieniądze podają się za wolontariuszy, którzy zbierają środki na fundacje, za rodziców chorych dzieci, wykorzystują drastyczne zdjęcia i historie. Rozsyłają e-maile z prośbą o pomoc, dzwonią, handlują cegiełkami, kartkami, kwiatami czy figurkami - ostrzegają strażnicy.

Wszystko z "myślą o potrzebujących". Tymczasem zebrane pieniądze lokują w swoich kieszeniach. Oszustów, którzy zarabiają w ten sposób nie brakuje. (...) Przypominamy również, że nikt nie może zbierać pieniędzy odwiedzając prywatne mieszkania lub chodząc z puszką po ulicy. Wyjątkiem jest akcja organizowana przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Osoby prywatne nie mają prawa prowadzić zbiórek publicznych - czytamy na stronie smwroclaw.pl.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(238)
g g g
6 miesięcy temu
"ukarano osobę odpowiedzialną mandatami" - ciekawe ile tego mandatu. Zapewne biedne panie mandatu nie zapłacą, a zbiórki będą prowadziły dalej:)
ccx
6 miesięcy temu
Po zdjęciu myślałem, że Najman znowu szuka Stanowskiego
Skąpiec
6 miesięcy temu
I dlatego nie daję gotówki jedynie przelewam 5 groszy
Mrówkojad
6 miesięcy temu
Najbogatszy oszust zrobił z tego biznes i zatrudnia do pracy dzieci.
obywatel
6 miesięcy temu
strażnicy jacyś nieuki , za oszustwo mandacik śmiechu warte
ORMO
6 miesięcy temu
Gaz i pała teleskopowa załatwi wszystko
maciek
6 miesięcy temu
są więksi oszuści i nikt ich nie ściga ani nie ostrzega przed nimi
boruta 2020
6 miesięcy temu
to kolezanki eli witek, straznicy dostana nagane za interwencje, to chyba te same ktore obrabialy kontenery z odzieza i opychaly w Second Shop-ach
ale wy jesteś...
6 miesięcy temu
naiwni....sam mam, i ponad 50% tych fundacji, to mam po to aby legalnie sobie zbióreczki robić siedząc przed laptopem..haha trochę to dziwne, ale ludzie niczego nie sprawdzają i wpłacają po 10, po 20zł ale jak juz wpłasi z 600 osób to zbiórka zakończona i coś nowego wymyślam..... a za 3 tyg. na Zanzibar lecimy z narzeczoną...pozdro lamusy
Takie tam
6 miesięcy temu
Od kiedy to oszustwo jest tylko wykroczeniem?
żarówa
6 miesięcy temu
W Legnicy w Liroyu tez była jedna
Orka 2015
6 miesięcy temu
Dzisiaj w Galaxy w Szczecinie też zbierali ale to ludzie którzy nie mówią po polsku jak powiedziałam że moja córka jest niesłyszącą to uciekli.
Nowy Ład
6 miesięcy temu
Ale znały dobrze język kraiński:U. Sało gierojom! Oszustwo to teraz wykroczenie, o ile oszukują kraińcy:U
biznesmen
6 miesięcy temu
Wystarczy zarejestrować fundację i już ten sam proceder staje się całkowicie legalny. Nowy, modny i wygodny sposób na działalność gospodarczą. Też powoli myślę nad przebranżowieniem w tym kierunku.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić