Natalia Bogucka| 

Ksiądz zakażony koronawirusem. Dopiero co udzielał komunii. Szukają uczestników mszy

26

Już piąty ksiądz z Piły jest zakażony koronawirusem. Kapłan w ubiegłym tygodniu udzielał wiernym komunii świętej. Sanepid poszukuje uczestników mszy.

Ksiądz zakażony koronawirusem. Dopiero co udzielał komunii. Szukają uczestników mszy
Pięciu księży z Piły zakażonych koronawirusem (Getty Images)

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u księdza z parafii pw. św. Jana Bosko w Pile. Duchowny odprawiał ostatnio mszę 29 lipca o godz. 18.

Sanepid poszukuje wiernych, którzy przyjmowali wtedy komunię świętą. Prosi te osoby o kontakt pod całodobowym numerem alarmowym 693 450 561 lub w godzinach pracy sanepidu pod numerami: 67 212 52 98, 67 351 98 80, 67 351 98 74, 67 351 98 75.

Parafii pw. św Jana Bosko w Pile przekazała, że księża, którzy mieli kontakt z zakażonym, pozostają na kwarantannie w domu zakonnym. W kościele zostanie przeprowadzona dezynfekcja, a msze będą odprawiać księża spoza parafii.

Pięciu księży z Piły zakażonych koronawirusem

Wcześniej sanepid w Pile informował o czterech innych zakażonych księżach. Jeden jest kapłanem w parafii rzymskokatolickiej pw. Świętej Rodziny w Pile, a trzej pozostali działają w Inspektoracie Towarzystwa Salezjańskiego w Pile i nie sprawują duszpasterskiej posługi w parafii. Po potwierdzeniu u nich zakażenia kwarantanną objęto 180 osób.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić